• Porównali programy informacyjne. Sprawdź, co oglądasz
  Serwisy informacyjne TVP, TVN i Polsatu są do siebie bardzo podobne - wynika z opublikowanego w piątek raportu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Instytutu Monitorowania Mediów, opracowanego na podstawie analizy programów w listopadzie 2010 r.
 • Oto, co serwowały nam telewizje
  Katastrofy, wypadki, tragedie, tematy społeczne, obyczajowe i polityczne - tym najczęściej zajmowały się w październiku programy informacyjne największych stacji telewizyjnych. Najmniej było materiałów dotyczących turystyki, środowiska i służb mundurowych.
 • Relacje TVP1 spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu naruszały Ustawę o rtv
  Telewizyjna Jedynka, relacjonując w sierpniu wydarzenia wokół krzyża, stojącego przez Pałacem Prezydenckim, naruszyła Ustawę o radiofonii i telewizji - uznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która przyjęła we wtorek raport z monitoringu programów na ten temat.
 • O niebezpiecznych lub agresywnych treściach w internecie posłowie PiS chcą zawiadamiać organy ścigania.
  Prawdopodobnie w przyszły wtorek PiS złoży wniosek o powołanie parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu, m.in. portali politycznych. Posłowie tej partii zapowiedzieli w piątek, że o niebezpiecznych i agresywnych treściach będą zawiadamiać organy ścigania.