• Donald Tusk
  Popełniono wiele błędów - twierdzi Adam Hofman, komentując wypuszczenie z więzienia Mariusza Trynkiewicza. Prawo i Sprawiedliwość domaga się, by sprawę tę wyjaśnił premier Donald Tusk. Wzywa go do złożenia wyjaśnień, co rząd robi, by chronić Polaków przed mordercami.
 • Marek Biernacki
  Absurd! Tak minister sprawiedliwości komentuje zarzut, jakoby materiały pornograficzne zostały podrzucone do celi Mariusza Trynkiewicza. Wśród wariantów postępowania przewidywanych przez resort nie było prowokacji - zapewnia Marek Biernacki.
 • Mariusz Trynkiewicz. Zdjęcie z akt śledztwa
  "Ojciec jednej z ofiar zbrodniarza jeszcze kilka lat temu ćwiczył strzelanie z krótkiej broni na strzelnicy policyjnej w pobliżu Piotrkowa. Mówił, że przygotowuje się na powrót człowieka, za sprawą którego nie potrafi wyzwolić się z dojmującego bólu, jaki towarzyszy mu dzień i noc" - pisze o zbrodniarzu Mariuszu Trynkiewiczu publicysta "Polityki" Piotr Pytlakowski.
 • Prof. Janusz Czapiński
  Frustracja wynikająca z wściekłości na instytucje może prowadzić do samosądów - uważa socjolog i psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński, odnosząc się do sprawy zbrodniarza, który wkrótce wyjdzie na wolnoć. Mariusz Trynkiewicz, który zamordował czterech chłopców, za kilka tygodni kończy odbywanie kary 25 lat więzienia.
 • Mariusz Trynkiewicz w czasie wizji lokalnej na miejscu zbrodni. Zdjęcie z akt śledztwa
  Krzyś, Artur i Tomek leżeli obok siebie, w wygaszonym ognisku, owinięci folią, skrępowani sznurem. Każdy miał kilkanaście ran od noża. Mordercą okazał się nauczyciel. Mariusz Trynkiewicz. Właśnie szykuje się do wyjścia na wolność.