• Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich
  Oficer policji kierujący pionem, którego zadaniem miało być przeprowadzenie "operacji Trynkiewicz", nagle zrezygnował - dowiedział się dziennik.pl. Sam rachunek za inwigilację pedofila i mordercy sięgnie milionów, a wielu ekspertów podkreśla, że nie może się ona udać.
 • Mariusz Trynkiewicz. Zdjęcie z akt śledztwa
  Ćwierć wieku spędzone w więzieniu bardzo zmieniło wygląd Mariusza Trynkiewicza. Do tego stopnia, że będzie on trudny do rozpoznania - wynika z nieoficjalnych informacji Informacyjnej Agencji Radiowej. Sam dzieciobójca zażyczył sobie, by służba więzienna nie udzielała mediom żadnych informacji na jego temat.
 • Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski
  Mariusz Trynkiewicz będzie objęty ustawą o bezterminowej izolacji niebezpiecznych przestępców. Jednak wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski obawia się, jaką decyzję w jego sprawie podejmie sąd. Może on bowiem zdecydować, że nie ma powodu, by izolować mordercę.
 • Zbigniew Ziobro
  Ostra krytyka rządu w sprawie opóźnienia publikacji ustawy dotyczącej groźnych przestępców. Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski, powiedział w Sejmie, że jeśli informacje o tym, że z powodu zaniedbań na wolność wyjdzie najgroźniejszy pedofil-morderca okażą się prawdziwe, będzie to „gigantyczna porażka rządu”.
 • Marek Biernacki
  "Ustawa o bestiach" obejmie Mariusza Trynkiewicza i wszystkich niebezpiecznych przestępców - stwierdził w TVP Info minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Skomentował w ten sposób opóźnienie publikacji tekstu ustawy, która ma izolować szczególnie groźnych bandytów. Pierwszy z nich na wolność wychodzi w lutym.