• Tesla Model S
  Bądźmy szczerzy: w kilka kwartałów drugiej Tesli nad Wisłą nie zbudujemy. Za to wiele dużych - i mniejszych - zespołów R&D pracuje nad tym, by to w Polsce narodziły się innowacje wpływające na rozwój całej branży automotive.
 • Samochód elektryczny
  Znamy już skład jury, który będzie oceniał projekty na pierwszy polski samochód. Oprócz projektantów, naukowców, dziennikarzy oraz rajdowców nadesłane prace będzie też oceniać aktorka, Anna Dereszowska.
 • Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne
  Polska ma szanse na dwie megainwestycje motoryzacyjne: fabrykę silników General Motors za półtora miliarda złotych i opon Michelin za 390 milionów - twierdzi "Puls Biznesu". Według gazety, walczymy o nie z Hiszpanią, Francją, Niemcami, Meksykiem i Węgrami. Mamy szansę wygrać, jeśli zmieni się sposób przyznawania rządowych grantów.
 • Marcin Piasecki
  Jeszcze dziesięć lat temu inwestorzy zagraniczni byli potrzebni naszej gospodarce jak tlen. Ci cenniejsi, startujący od zera z budową swoich interesów w Polsce, w szczególności fabryk, i ci, którzy uczestniczyli w procesach prywatyzacyjnych, kupując nasze firmy, dostarczając im kapitału, know-how, rozwiązań zarządczych. Jak to wygląda teraz?