• OPERACJA NA MÓZGU. TAK LECZY SIĘ PADACZKĘ LEKOOPORNĄ W SZCZECINIE
  Tak naprawdę nie mogła się zbytnio cieszyć. Napady powodował zarówno stres, jak i dobre, miłe chwile, więc kiedy cieszyła się i przeżywała coś, następował atak, po którym była wycieńczona – mówiła Aneta Rozentalska, matka 11-letniej Nadii cierpiącej na padaczkę lekooporną, operowanej w szczecińskim Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych. W piątek podpisano porozumienie między Kliniką Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Oddziałem Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej z Pododdziałem Neurochirurgii Dorosłych szpitala "Zdroje" w Szczecinie – podał serwis naukawpolsce.pap.pl. W ten sposób powołano Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych.
 • LAURA UPADŁA NA WIDŁY. LEKARZE Z WROCŁAWIA URATOWALI JEJ ŻYCIE
  W czerwcu 2016 roku sześcioletnia wówczas Laura upadła na widły podczas zabawy w gospodarstwie rolnym. Ostre narzędzie wbiło jej się w głowę i uszkodziło mózg. Gdyby nie wrocławscy lekarze, dziewczynka mogłaby tego nie przeżyć. Po trzech operacjach głowy i mózgu oraz kilkumiesięcznej rehabilitacji w klinice Budzik wróciła do domu.
 • Rezonans magnetyczny mózgu
  Poprawił się stan operowanych w lipcu pacjentów, którym neurochirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie wszczepili stymulatory. Stymulatory mają poprawić jakość życia pacjentów, którzy po urazach mózgowo-czaszkowych zapadli w śpiączkę.
 • Rezonans magnetyczny mózgu
  15-letni Szymon jest prawdopodobnie najmłodszym pacjentem w Polsce, u którego zoperowano mózg, wybudzając chłopca podczas zabiegu. Przez około godzinę był w pełni świadomy. Wybudzenie zastosowano, by uratować te obszary mózgu, które odpowiadają za mowę.
 • Pacjent wybudził się ze śpiączki
  Dwa tygodnie po wszczepieniu stymulatora mózgu wybudził się ze śpiączki i zaczął mówić. 35-letniego pacjenta z Olsztyna czeka teraz długa rehabilitacja.
 • Ewa Błaszczyk
  W szpitalu klinicznym w Olsztynie zakończyły się zaplanowane na wtorek pionierskie zabiegi wszczepiania stymulatorów pacjentom w śpiączkach. Operowano dwie młode kobiety, w tym córkę Ewy Błaszczyk. Kolejne dwa zabiegi mają się odbyć w środę.
 • Michał Figurski
  Dziennikarz muzyczny Michał Figurski trafił do jednego z warszawskich szpitali w ciężkim stanie - podaje fakt.pl.
 • Pacjent na wózku inwalidzkim
  Polski przełom w medycynie! Dzięki nowatorskiej operacji przeprowadzonej we Wrocławiu sparaliżowany od pasa w dół mężczyzna odzyskał czucie w nogach, a nawet z pomocą chodzika może zrobić samodzielnie kilka kroków. Polskim lekarzom pomagali specjaliści z Londynu i dwie brytyjskie fundacje.
 • Muzyk Roger Frisch grał na skrzypcach w czasie operacji mózgu
  Muzyka pomaga w pracy, to fakt. Ale co mieli powiedzieć chirurdzy, którym w czasie operacji przygrywał na skrzypcach... operowany przez nich pacjent, znakomity muzyk Roger Frisch? Zobacz na FILMIE, jak to wyglądało.
 • Szpital
  Po tym jak błyskawicznie trafił na stół operacyjny, stan zdrowia posła PO stopniowo się poprawia. W poniedziałek Konstanty Miodowicz odzyskał świadomość.