• Obraz tomografii mózgu
  Największym wyzwaniem w opiece medycznej są coraz częściej występujące choroby mózgu, dlatego neurologia powinna być specjalizacją priorytetową w polityce zdrowotnej – przekonywali przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
 • senior
  Medycyna oferuje coraz więcej możliwości leczenia choroby Parkinsona; przyszłością jest terapia spersonalizowana, dostosowana do sytuacji i potrzeb konkretnego pacjenta – uznali uczestnicy III Kongresu Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych.
 • Mężczyzna trzyma się za głowę
  Choroba Parkinsona kojarzona jest głównie z seniorami, tymczasem coraz częściej wykrywana jest u ludzi młodych i aktywnych zawodowo, nawet czterdziesto- i trzydziestoletnich – twierdzi dr Magdalena Boczarska-Jedynak z Instytutu Zdrowia w Oświęcimiu.
 • Mózg
  Znana od co najmniej 200 lat choroba Parkinsona to jedna z najczęstszych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. A jednak wciąż nie umiemy jej wyleczyć - mówili uczestnicy konferencji zorganizowanej z okazji zbliżającego się (11 kwietnia) dnia tej choroby.
 • Choroba mózgu
  Parkinson to jedna z najcięższych chorób wieku starczego, ale zdarza się, że jej pierwsze objawy pojawiają się jeszcze przed 40. rokiem życia. Dolegliwości z nią związane uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Czy istnieje na nią skuteczny lek? Jak rozpoznać jej objawy? Sprawdźmy.
 • Komórki nerwowe
  Cierpi na nią ponad 80 tysięcy Polaków. Jest nieuleczalna, prowadzi do inwalidztwa, można tylko spowolnić jej przebieg. O chorobie Parkinsona warto wiedzieć jak najwięcej.
 • Czosnek
  Według powszechnego przekonania, szkodzi wampirom. Według ostatnich badań naukowych, pomaga ludziom. Chroni mózg i zapobiega chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak parkinson czy alzheimer. Lista zalet czosnku właśnie się wydłużyła.
 • Mózg
  Choroby mózgu są jednym z największych wyzwań współczesnego świata - według szacunków, co trzeciego Europejczyka dotykają schorzenia neurodegeneracyjne lub psychiczne, a koszty leczenia i opieki przewyższają wydatki, jakie łącznie przeznaczane są na schorzenia układu krążenia, nowotwory i cukrzycę.
 • Mózg
  Meksykańscy naukowcy mają nowy pomysł na walkę z chorobą Alzheimera. Ich zdaniem pomóc w diagnozie może nowy test: wystarczy kawałek skóry.
 • Spowolnienie ruchów - charakterystyczny objaw parkinsona
  Jego symbolem jest czerwony tulipan. To Światowy Dzień Choroby Parkinsona, obchodzony 11 kwietnia. Zwraca uwagę na jedno z najczęstszych schorzeń centralnego układu nerwowego. Na tę chorobę cierpi od 80 do 140 tysięcy Polaków. Nadal jest nieuleczalna, choć można spowolnić jej przebieg.