• Posiedzenie Sejmu
   Sejm odrzucił w środę wieczorem wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry złożony przez posłów PO-KO w związku z doniesieniami dotyczącymi tzw. afery hejtowania i dyskredytacji niektórych sędziów w Ministerstwie Sprawiedliwości.
 • maskotki i znicze
   Kwiaty, znicze i zabawki leżą pod oknem domu przy ul. Kasprowicza w Olecku (Warmińsko-mazurskie), gdzie została zamordowana 9-miesięczna Blanka. Policja nadal przesłuchuje sąsiadów Anny W. - matki oskarżonej o to zabójstwo. W piątek mają być znane wyniki kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, zarządzonej przez burmistrza.
 • Collegiu Maius, Uniwersytet Jagielloński
  Nie ma już potrzeby kierowania pozwu przeciw profesorom Uniwersytetu Jagiellońskiego w związku z ich krytyczną opinią dot. noweli Kodeksu karnego - oświadczył w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak dodał, "w tej sprawie wszystko jest jasne i społeczeństwo widzi, kto boi się prawdy". Tymczasem, jak nieoficjalnie informuje RMF, to prezes PiS nakazał ministrowi wstrzymać działania w tej sprawie.
 • Zbigniew Ziobro
  "Bardzo zaawansowane są obecnie prace nad zmianą Kodeksu karnego wprowadzającą zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa. Kara powinna być sprawiedliwa" - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podsumowując we wtorek dotychczasowe działania resortu.