• Żołnierze
  Zamówienie na kilkadziesiąt tysięcy mundurów dla wojska wygrała firma szyjąca w Chinach. Wygrała jednym (!) punktem na 100 możliwych. Po skargach polskich dostawców przetarg unieważniono.
 • Niemieccy żołnierze
  Dziennik.pl w reakcji na stwierdzenie szefa resortu spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego o niemieckich żołnierzach w Polsce postanowił zapytać Ministerstwo Obrony Narodowej, ilu żołnierzy obcych armii znajduje się w naszym kraju.
 • Nowe stroje żołnierzy?
  Prezentacja kolekcji ubrań „Stealth Wear” zaprojektowanej przez Adama Harveya wzbudziła duże zainteresowanie ze strony firm produkujących odzież dla amerykańskiej armii. Stroje, dzięki specjalnemu wykonaniu, uniemożliwiają dronom wykrycie żołnierza. Prezentacja kolekcji zbiegła się z publikacją nowego filmu pokazującego nowinki w armii Korei Północnej.
 • Quantum Stealth
  Najnowszy wynalazek kanadyjskich inżynierów być może już wkrótce wyprze tradycyjne metody kamuflażu. Moro może zostać zastąpione przez tkaniny, które uczynią żołnierzy oraz pojazdy wojskowe niewidzialnymi.
 • Ubranie maskujące
  Mimo że współczesne technologie pozwalają bez trudu wykryć obecność człowieka na polu walki, państwa nadal inwestują w ulepszanie ubrań maskujących. Stworzenie kamuflażu perfekcyjnego stało się również celem armii USA. Efekty pracy przedstawiła firma Kryptek.
 • Tomasz Karolak
  Hyundai może się spodziewać najazdu Żandarmerii Wojskowej. Chodzi o nową reklamę, w której aktor Tomasz Karolak przebrał się w mundur oficera Wojska Polskiego. Mundur i jego części są prawnie chronione, a Hyundai nie wystąpił o zgodę na jego wykorzystanie, choć powinien.
 • Ewa Błasik: Chcą do końca upokorzyć męża
  Wojsko się zamknęło, odwróciło się ode mnie - ubolewa na łamach "Naszego Dziennika" Ewa Błasik, żona gen. Andrzeja Błasika, Dowódcy Sił Powietrznych RP, który zginął na pokładzie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem.