• Niemieccy żołnierze
  Dziennik.pl w reakcji na stwierdzenie szefa resortu spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego o niemieckich żołnierzach w Polsce postanowił zapytać Ministerstwo Obrony Narodowej, ilu żołnierzy obcych armii znajduje się w naszym kraju.
 • MAPA
  Autorem wzoru kamuflażu MAPA jest Maciej Dojlitko, doktorant wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Dostępny w kilku odmianach wzór powstał m.in. w oparciu o analizę roślinności spotykanej w Polsce. Zobacz galerię!
 • Marcin Gortat
  Najlepszy polski koszykarz ostro wypowiedział się na temat internautów obrażających żołnierzy walczących w Afganistanie. Podkreślił że, wszystkim żołnierzom należy się szacunek, a za inwektywy pod adresem bohaterów należy karać.
 • Mundur
  Wojsko Polskie przygotowuje się do wielkich zmian. Do 2018 roku żołnierze wojsk lądowych, piloci i marynarze mają otrzymać mundury uszyte według zupełnie nowych wzorów.
 • Żołnierz
  Włókna, z których uszyte zostaną innowacyjne mundury Brytyjskich żołnierzy będą przewodzić prąd elektryczny. Jak informuje serwis "BBC Technology", nowe mundury dadzą żołnierzom więcej możliwości, a w skład rynsztunku nie będą wchodziły już zbędne przewody.
 • Żołnierz
  Polska grupa zbrojeniowa, w ciągu najbliższych trzech lat planuje inwestycje, których koszt wyniesie blisko pół miliarda złotych. Bumar przeznaczy pieniądze na produkcję m.in. Przeciwlotniczej Tarczy Polski, nowoczesnego ekwipunku żołnierskiego oraz latających robotów.
 • Ubranie maskujące
  Mimo że współczesne technologie pozwalają bez trudu wykryć obecność człowieka na polu walki, państwa nadal inwestują w ulepszanie ubrań maskujących. Stworzenie kamuflażu perfekcyjnego stało się również celem armii USA. Efekty pracy przedstawiła firma Kryptek.