• Strzelanina przed Luwrem
    Francuski żołnierzy otworzył w piątek ogień do mężczyzny uzbrojonego w nóż, który próbował wejść do Luwru w centrum Paryża - poinformowało policyjne źródło. Napastnik odniósł poważne obrażenia. Ewakuowano pobliski teren.
  • Panorama Paryża
    Jak pewnie doskonale wiecie, Paryż to nie tylko jeden z najpopularniejszych kierunków wśród podróżników na całym świecie, ale też jeden z najdroższych. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszą się tutejsze atrakcje, nie idzie niestety w parze z dobrymi cenami. Jest jednak kilka sposobów na to, by zwiedzić stolicę Francji i nie zrujnować się.
  • Paryski Luwr patroluje od dziś około 20 policjantów. To jeden z efektów wczorajszego strajku pracowników protestujących przeciwko coraz większej aktywności kieszonkowców.
  • Muzeum w Luwrze, jedno z największych na świecie, było w środę zamknięte z powodu protestu pracowników... okradanych przez kieszonkowców. Ofiarami drobnych złodziei padają również odwiedzający. W proteście wzięło udział 200 pracowników.
  • Luwr
    Luwr w Paryżu był w zeszłym roku najbardziej uczęszczanym muzeum na świecie - wynika z dorocznego opracowania w "The Art Newspaper", brytyjskim piśmie poświęconym sztuce. Luwr odwiedziło blisko 8,9 mln ludzi.