• Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas (3P) i minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz (2P) podczas ceremonii złożenia wieńców pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Woli
  – Chciałbym prosić naród polski o przebaczenie; wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce - powiedział minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas podczas spotkania szefów MSZ Polski i Niemiec z młodzieżą w Muzeum Powstania Warszawskiego. – W 1939 r. Polska była pierwszym krajem, który stawił zbrojny opór żądaniom Hitlera; została podbita, została pobita, ale nigdy nie skapitulowała - mówił z kolei minister Jacek Czaputowicz.
 • Europosłanka Róża Thun
  Róża Thun, europosłanka PO mocno starła się na antenie TVP Info z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej". Poszło o kontrowersyjną grafikę TVP Republika z przerobionym napisem nad bramą Auschwitz. Atmosfera stała się tak gorąca, że polityk PO wyszła ze studia i zapowiedziała, że sprawa skończy się w sądzie.
 • 100 kilogramowa moneta
  Z berlińskiego muzeum im. Bodego skradziono złotą monetę o nominalnej wartości 1 miliona kanadyjskich dolarów, ważącą 100 kilogramów - poinformowała w poniedziałek policja.
 • Niemiecki obóz koncentracyjny KL Auschwitz-Birkenau
  "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - taką myśl, której autorem jest filozof George Santayana, można znaleźć na jednej z tablic na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Utworzony przez Niemców latem 1940 roku, wyzwolony przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 roku jest jednym z najbardziej przejmujących namacalnych dowodów okrucieństwa II wojny światowej. Życie straciło tu ponad milion osób. Uduszonych w komorach gazowych, zakatowanych na śmierć, rozstrzelanych, zagłodzonych... To miejsce o nich przypomina.
 • Brama Brandenburska
  Berlin to tętniąca życiem, kosmopolityczna metropolia, która co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata. Stolica Niemiec zachwyca nie tylko wielkością (największe po Londynie i Paryżu miasto Unii Europejskiej), ale przede wszystkim różnorodnością architektoniczną i licznymi atrakcjami turystycznymi. Dlaczego warto tu przyjechać?