• Noc Muzeów 2018
  Podczas tegorocznej, 15. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, mieszkańcy stolicy będą mogli wybierać spośród 240 placówek, które wezmą udział w wydarzeniu. Oprócz najbardziej popularnych muzeów, swoje podwoje otworzą m.in. MKiDN, MSWiA, Urząd Patentowy czy Dom Arcybiskupów Warszawskich.
 • Noc Muzeów
  Prezydent Warszawy poinformowała, że w tegorocznej Nocy Muzeów udział wezmą 234 placówki, w tym 50 muzeów. Na mapę stolicy powrócą odremontowane Muzeum Warszawy i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Noc Muzeów odbędzie się 20 maja.
 • Podziemia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
  Prawie 240 placówek, zabytkowe autobusy, tramwaje i wyjątkowe atrakcje. Warszawski samorząd przedstawił plany dotyczące Nocy Muzeów. Impreza odbędzie się 16 maja. Za darmo będzie można wejść do Muzeum Narodowego, czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Ale naszym zdaniem warto odwiedzić mniej znane miejsca. Jak zwykle dużą atrakcję będzie już podróż pomiędzy poszczególnymi placówkami. Na trasę wyjedzie zabytkowy tabor. Chodzi między innymi o tak zwane ogórki, czyli autobusy, które woziły warszawiaków w latach siedemdziesiątych ubiegłego wielu. Pojawią się też stare tramwaje.
 • Pałac Prezydencki
  Prezydent w roli przewodnika po Sali Chorągwianej, zwiedzanie gabinetu szefa resortu spraw wewnętrznych, wejście na pokład ORP "Błyskawica". To może się zdarzyć tylko w ten jedyny dzień, a raczej noc w roku - Noc Muzeów.
 • Muzeum
  Nawet milion osób w 100 miejscowościach w Polsce może wziąć udział w tegorocznej Nocy Muzeów. W Warszawie swoje gmachy otworzą 204 placówki - głównie muzea, ale także galerie, biblioteki, domy kultury, kościoły, Pałac Prezydencki, Belweder i niektóre ministerstwa.
 • Warszawskie muzeum zaprasza pod ziemię
  Zwiedzanie wyremontowanych staromiejskich piwnic, spotkania poświęcone znanym warszawiakom Bolesławowi Prusowi i Januszowi Korczakowi oraz pokaz warszawskich filmów dokumentalnych to niektóre z wydarzeń Nocy Muzeów, jakie proponuje Muzeum Historyczne m.st. Warszawy.
 • Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
  Prezentacja "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci, nagrywanie przed kamerą własnej interpretacji wiersza Czesława Miłosza i próba rekonstrukcji zdobycia PAST-y z 20 sierpnia 1944 roku - to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane podczas Nocy Muzeów w stolicy.
 • Jaka będzie Noc Muzeów na Pomorzu?
  Ponad 50 muzeów i galerii z Gdańska i okolicznych miast przygotowało specjalny program na Europejską Noc Muzeów. Na statku "Sołdek" zaplanowano "Gwiezdne Wojny", a Europejskie Centrum Solidarności przypomni PRL-owską rzeczywistość kartek żywnościowych.
 • Muzeum Narodowe we Wrocławiu
  Setki muzeów, galerii, bibliotek w całej Polsce wezmą udział w tegorocznej, ósmej Nocy Muzeów. W większości miast bezpłatne nocne zwiedzanie odbędzie się z soboty na niedzielę. W Krakowie placówki otworzą się przed gośćmi dopiero za tydzień.