• Obraz "Ekstaza św. Franciszka" autorstwa hiszpańskiego malarza El Greco
  "Jeśli jest tak, jak podejrzewamy, to jeden z obrazów znajdujących się w naszej kolekcji może okazać się takim samym cudem i niespodzianką, jakim przed sześcioma dekadami było odkrycie obrazu "Ekstaza św. Franciszka" pędzla El Greca" - mówi dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach ks. dr Robert Mirończuk. I dodaje, że dzieło najprawdopodobniej wyszło spod ręki hiszpańskiego mistrza, który swoją sławą dorównuje genialnemu rodakowi.
 • Obraz, który namalował Adolf Hitler
  Może się podobać, może nie podobać, ale na pewno przyciąga uwagę. Obraz namalowany przez Adolfa Hitlera pokazano na wystawie w Muzeum Salò koło włoskiej Brescii.
 • Obraz znowu będzie wisiał w sztokholmskim muzeum
  Po 25 latach od kradzieży do sztokholmskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej powrócił z Polski obraz "Le Jardin" (Ogród) Henri Matisse'a. Już jutro warte kilka milionów euro dzieło będą mogli zobaczyć miłośnicy malarstwa.
 • Bogdan Zdrojewski
  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski potwierdził we wtorek, że "Dama z gronostajem" nie pojedzie na wystawę do Berlina, natomiast będzie eksponowana na monograficznej wystawie Leonarda da Vinci w National Gallery w Londynie od listopada 2011 do lutego 2012.