• Majka Jeżowska
  Poza śpiewanymi do dziś hitami, takimi jak "Wszystkie dzieci nasze są", czy "A ja wolę moją mamę", jej znakiem rozpoznawczym były kolorowe, tiulowe spódnice i wielkie kokardy na głowie.  – Nie wyrósł nam drugi taki artysta, który śpiewa dla dzieci i rodziców tych dzieci – mówi Maria Szabłowska, dziennikarka muzyczna. Majka Jeżowska, która pierwszego dnia festiwalu w Opolu, będzie obchodzić swoje 40-lecie pracy artystycznej, to muzyczny fenomen.
 • Elton John w Sopocie. Koncert w Operze Leśnej 09.07.2017 fot. K. KUBUŚKA / Fundacja Peace Festival.
  Koncertem w Allentown w stanie Pensylwania brytyjski piosenkarz i kompozytor Elton John rozpoczął pożegnalną trasę pod nazwą "Farewell Yellow Brick Road". Był to pierwszy z zaplanowanych ponad 300 koncertów na całym świecie, które muzyk chce dać w ciągu najbliższych trzech lat.
 • Radiohead oskarżyło o plagiat Lanę del Ray
  Nawet najwięksi twórcy muzyki popularnej bywali oskarżani o plagiat. Niektórzy tracili na tym miliony.
 • Zbigniew Wodecki i Olga Bończyk
  Aktorka i piosenkarka Olga Bończyk przyjaźniła się ze Zbigniewem Wodeckim. Bardzo przeżyła śmierć artysty. Teraz jednak rodzina Wodeckiego odsunęła Bończyk od ważnego dla niej projektu związanego ze zmarłym przyjacielem.
 • Anna i Robert Lewandowscy
  Ewa Farna pochwaliła się na Instagramie, że Anna i Robert Lewandowscy słuchają jej nowego przeboju „Echo” nagranego wraz z raperem KaeNem.
 • Ślub
  Na cenzurowanych znalazły się m.in. "Hallelujah" i Mieczysław Fogg. Biskup Wiesław Mering zabrania grać tych utworów na ślubach i pogrzebach. Przekonuje, że "skarbiec muzyki sakralnej powinien wystarczyć nowożeńcom”.
 • Kasia Kowalska
  Kasia Kowalska po długiej przerwie wraca na scenę muzyczną. "Kocham to, co robię" - powiedziała w "Dzień Dobry Wakacje". Czy prowadzi rockandrollowy styl życia? Wokalistka zdradziła też, gdzie będzie studiowała jej córka oraz wyjaśniła, jak wyglądała praca nad jej nowym teledyskiem do piosenki "AYA".
 • Cezik gra piosenkę "[sic!]" zespołu Hey
  Znany z programu "Szymon Majewski Show" Cezik to artysta, który ma głowę pełną pomysłów. I to jakich! Jego najnowsza produkcja to cover utworu grupy Hey, grany na wszystkim, co możemy znaleźć w kuchni. Jak się okazuje, instrumentem mogą być przyciski w kuchence mikrofalowej, drzwi w lodówce czy nawet... jajecznica na patelni. Posłuchajcie sami!
 • Marek Karewicz
  Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu wzbogaciło się o kolejne cenne eksponaty. Do zbiorów trafiły m.in. fotografie artystów autorstwa Marka Karewicza, oraz pamiątki od Michała Bajora i zespołu TSA - powiedziała PAP Beata Marcinowicz z działu promocji muzeum.
 • Magdalena Tul wygrała krajowe eliminacje i będzie reprezentowała Polskę w konkursie piosenki Eurowizji
  Konkurs piosenki Eurowizji budzi mnóstwo skrajnych emocji. Nie brakuje jednak chętnych, którzy każdego roku próbują swych sił na europejskich scenach. Do tej pory najdalej zaszła Edyta Górniak, zajmując w europejskim finale drugie miejsce. W tym roku to Magdalena Tul, znana z programu "Jaka to melodia", będzie miała szansę powtórzyć jej sukces. Finał konkursu odbędzie się 14 maja w Dusseldorfie. Aby w nim wystąpić, polska finalistka musi jeszcze w półfinałach pokonać międzynarodową konkurencję. Reprezentantkę Polski wybrali widzowie telewizyjnej Jedynki podczas koncertu transmitowanego na żywo. Zobacz zdjęcia!