• lekarz
  Informacji resortu zdrowia o aktualnym zadłużeniu lecznic nie ma, więc placówki powiatowe same przeanalizowały swoją sytuację finansową.
 • Korytarz w przychodni
  Od dzisiejszych rozmów w resorcie zdrowia zależy, czy na protest zdecydują się przedstawiciele kilku zawodów medycznych. Chodzi o obiecane podwyżki, na które ministerstwo dotychczas nie znalazło pieniędzy. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, do pracy mogą nie przyjść dziesiątki tysięcy ludzi.
 • Bartosz Arłukowicz
  Kolejny polityk mówi o konieczności podniesienia składki zdrowotnej. Po politykach PSL, takie rozwiązanie sugeruje Krzysztof Janik, były wicepremier i członek Rady Krajowej SLD. Jego zdaniem, to jeden ze sposobów na znalezienie większych pieniędzy na opiekę zdrowotną.
 • NRL porozumiała się z MZ i NFZ w sprawie procedur związanych z wypisywaniem recept
  Naczelna Rada Lekarska porozumiała się z Ministerstwem Zdrowia i NFZ w sprawie procedur związanych z wypisywaniem recept. Opracowany zostanie wzór umowy dotyczącej przepisywania leków refundowanych, będą także specjalne szkolenia dla lekarzy.
 • PZ: nadal nie ma porozumienia ws. kontraktów na 2011 r.
  Przedstawiciele lekarzy zrzeszonych w Federacji Porozumienie Zielonogórskie (PZ) rozmawiali w środę z minister zdrowia Ewą Kopacz. Nie doszło jednak do porozumienia w sprawie kontraktów na świadczenia zdrowotne w 2011 r. PZ chce spotkania z premierem Donaldem Tuskiem.