• Otyły mężczyzna siedzi na łóżku
  Blisko 40 proc. Polaków nie jest aktywnych fizycznie, a blisko połowa spędza ponad 5 godzin w pozycji siedzącej. Gdy decydujemy się na aktywność fizyczną, to jest to najczęściej rower lub spacer, bieganie straciło na popularności – wynika z badania MultiSport Index 2019.
 • Leniwy mężczyzna
  Aż 38 proc. Polaków nie podejmuje aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu, choćby takiej, jak rekreacyjne spacery, czy jazda na rowerze do pracy – wynika z najnowszego badania aktywności fizycznej i sportowej Polaków.
 • Otyłe dziecko
  Blisko 70 proc. wrocławskich uczniów jest aktywnych fizycznie również poza szkołą; problemem jednak nadal są złe nawyki żywieniowe - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w ramach akcji „Uruchamiamy dzieciaki”.
 • Otyłe dziecko
  "Uruchamiamy dzieciaki" – to nazwa akcji prozdrowotnej organizowanej przez wrocławskich lekarzy, adresowanej do szkół oraz rodziców. Chodzi o walkę z nadwagą i otyłością oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród uczniów.
 • Starszy mężczyzna biega
  Aktywność fizyczna zalecana jest także przewlekle chorym, a liczba chorób, które wykluczają ruch, jest zaskakująco niska - przekonuje fundacja "Zaskoczeni wiekiem", która rozpoczyna w Polsce projekt Fitness Medyczny.
 • Dzieci badają misia
  Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem najszybszego przyrostu liczby dzieci z nadwagą i otyłością, dyslipidemią, cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym - alarmowali we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie polscy kardiolodzy.
 • Otyłe dziecko
  Tak wynika z danych Instytutu Żywności i Żywienia. Pod tym względem nasze pociechy dogoniły niestety rówieśników z Europy Zachodniej. Dziś obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Otyłością, jedną z najgroźniejszych chorób przewlekłych.
 • Ciąża
  Nadwaga w ciąży i brak ruchu zwiększa ryzyko otyłości u dzieci. Badania naukowe potwierdzają, że dzieci kobiet, które nadmiernie przybrały na wadze w czasie ciąży, borykają się z problemem otyłości w wieku dorosłym - podkreśla profesor Jadwiga Charzewska z Instytutu Żywności i Żywienia. Ciężarna poprzez swoją dietę programuje metabolizm dziecka i ewentualny rozwój chorób dietozależnych, w tym otyłości.
 • Otyły mężczyzna
  Brytyjka, której klinicznie otyły syn zmarł nagle w wieku 18 lat, rozpoczęła kampanię na rzecz walki z otyłością u dzieci. Satish Appleby apeluje, by i rodzice, i dzieci dbali o zdrowe jedzenie i ruch.
 • śmierć
  Znamy wyniki trwającego 12 lat, ogromnego, bo z udziałem ponad 300 tysięcy osób, badania. Uczeni sprawdzili, jakie są główne czynniki przedwczesnej śmierci. Okazuje się, że dwa razy częściej niż otyłość zabija nas... brak ruchu.