• Otyłe dziecko
  O rosnącym problemie otyłości w Polsce rozmawiamy z prof. ndzw. Maciejem Michalikiem, kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.
 • Otyłość
  Obniżenie temperatury otoczenia może pomóc obniżyć wagę ciała. Są na to nowe dowody. Kiedy bowiem przebywa się w chłodzie, flora bakteryjna jelit zmienia się i może pomóc w walce z nadwagą - uważają polscy badacze, którzy zbadali to zjawisko na myszach.
 • Otyły mężczyzna
  Ponad 60 proc. mężczyzn i blisko połowa kobiet w Polsce ma nadwagę lub otyłość. Ten sam problem dotyka co trzeciego chłopca w wieku szkolnym i co piątą dziewczynkę - wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia.
 • Otyłość
  Minus 10 kilogramów w dwa tygodnie! Cudowna dieta jabłkowa! Zażywasz nasz suplement i jesz, ile chcesz! – większość z nas z pewnością wiele razy słyszała o tego typu „magicznych” sposobach na schudnięcie. I mimo że dobrze wiemy, iż nie mogą one zadziałać, to jednak ciągle próbujemy walczyć z nadwagą czy otyłością na własną rękę. Skutek to najczęściej efekt jo-jo, a w konsekwencji „wzbogacenie się” nawet o kilkadziesiąt dodatkowych kilogramów.
 • Kamil Durczok
  Choć podczas ostatniej rozprawy tryskał dobrym humorem i wyglądał na pewnego zwycięstwa, to wojna z tygodnikiem „Wprost”, od którego domaga się 9 mln zł odszkodowania, znacząco odbiła się na jego wyglądzie. Oto jak zmienił się Kamil Durczok!
 • Gruby mężczyzna
  Połowa Polaków ma problem z nadwagą - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Problem w większym stopniu dotyczy mężczyzn.
 • Żołnierze z bronią
  Wielki wróg zachodnich armii – otyłość – może obniżyć realną zdolność bojową NATO. W mundury coraz częściej przestają mieścić się żołnierze z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Kanady.
 • Otyły i szczupły mężczyzna
  Nadmierna masa ciała to problem ponad połowy dorosłych mieszkańców naszego kraju. Nadwaga i otyłość coraz częściej dotyka również dzieci. Wraz ze wzrostem wagi, podwyższa się także ryzyko przedwczesnej śmierci, chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2 oraz niektórych nowotworów. Zdaniem dietetyków, aby zatrzymać epidemię chorób cywilizacyjnych, konieczne są kompleksowe zmiany w diecie Polaków.
 • Jesteśmy coraz grubsi
  Gdy porównamy dietę ludzi sprzed 30 lat okazuje się, że jedli oni średnio o 600 kcal więcej, niż my jemy obecnie, za to ważyli od nas mniej nawet o około 14 kilogramów.
 • Za mało snu - za dużo niezdrowych przekąsek
  Naukowcy dokładnie przyjrzeli się związkowi pomiędzy brakiem snu a otyłością. Zajrzeli nawet do mózgu osób wyspanych i zmęczonych. Wnioski płynące z ich badania są interesujące.