• Według BMI twoja waga jest prawidłowa? To może być błąd
  Wskaźnik masy ciała BMI odchodzi w przeszłość. Naukowcy proponują nowy bardziej dokładny sposób na oszacowanie, czy waga ciała jest prawidłowa. Możesz przestać się cieszyć, że twoja waga jest w normie...
 • Pisząca kobieta
  Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie? Ćwiczenia z… pisania! Oto zaskakujące wnioski z psychologicznych badań. Kluczem do sukcesu nie jest poruszanie długopisem, a  sprowokowanie pozytywnego myślenia o sobie. Oto szczegóły!
 • Dietetycy wytypowali pięć najgzych diet odchudzających
  Najpopularniejsze diety odchudzające trafiły pod surową ocenę dietetyków. Eksperci wytypowali pięć najdziwniejszych i uznali je za najgorsze w roku 2011. Ciekawe czy ich opinie podzieliłyby osoby, które na tych dietach rzeczywiście schudły?
 • Nie możesz się powstrzymać przez zaglądaniem do lodówki?
  Nie jest sztuką schudnąć, prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie pożądanej wagi. Niestety nie każdemu się ta sztuka udaje. Zdaniem naukowców winą za tzw. efekt jojo należy obarczać nie słabą wolę, a "niesprzyjające geny".
 • Świat walczy z nadwagą i otyłością
  Światowa Organizacja Zdrowia kilka lat temu zakwalifikowała otyłość do chorób cywilizacyjnych. W ciągu ostatnich 30 lat liczba osób otyłych podwoiła się: ponad 1, 5 miliarda osób na całym świecie ma nadwagę. 24 października to Światowy Dzień Walki z Otyłością.
 • Sposób na odchudzanie? Nie dieta cud, tylko...
  Dążąc do szczupłej sylwetki chętnie korzystamy z diety cud. A, że na świecie jest ich 30 tys. mamy, w czym wybierać. Niestety dieta cud, cudów nie czyni, jedynie obniża metabolizm i prowadzi do zmniejszenia masy mięśniowej, która odpowiada za spalanie tłuszczu. "Niewłaściwe odchudzanie jest przyczyną otyłości" - twierdzi ekspert od dietetyki.
 • Zła dieta to prosta droga do nadwagi dziecka
  Wydawać by się mogło, że z problemem niejadków spotykamy się w życiu o wiele częściej niż z przypadkami dzieci, których apetyt jest zbyt duży. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Co zrobić, gdy nasza pociecha je więcej, niż wymagają tego potrzeby jego organizmu?
 • Amerykanie zaczęli więcej jeść w latach 80. i 90. I ten trend stale rośnie...
  Ponad jedna czwarta Amerykanów cierpi na otyłość. Ameryka nigdy nie była grubsza, alarmują naukowcy. Winą za taki stan rzeczy obarcza się przekąski.
 • Otyli mężczyźni wytwarzają mniej plemników, które na dodatek są mniej żywotne i ruchliwe
  Mężczyźni otyli oraz z nadwagą są mniej płodni, gdyż wytwarzają nasienie gorszej jakości - wykazały najnowsze badania. Otyli mężczyźni są też prawie czterokrotnie częściej całkowicie bezpłodni.
 • Dzieci częściej sięgają po niezdrowe przekąski, gdy wcześniej zobaczą je w reklamie
  Reklamy fast foodów powinny być zakazane przed godziną 21 - radzą psychologowie. Zdaniem specjalistów telewizja wywiera zbyt duży wpływ na dzieci. Czy to przyczyni się do zmniejszenia otyłości wśród najmłodszych?