• Beata Szydło i Mateusz Morawiecki
  - W trakcie kampanii wyborczej, w jej centrum, ktoś próbuje uderzyć w Mateusza Morawieckiego. Nie będę w tej chwili kusić się na stwierdzenie, kto to robi, ale toczy się postępowanie, toczy się śledztwo i mam nadzieję, że wreszcie ta sprawa zostanie wyjaśniona - powiedziała w sobotę w radiu RMF wicepremier Beata Szydło.
 • Krzysztof Szczerski i Andrzej Duda
  Nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, co premier Mateusz Morawiecki mówi na taśmach; nie ma to porównania z tymi nagraniami, na których rozmawiali ze sobą politycy PO - ocenił prezydent Andrzej Duda w piątkowym wywiadzie dla "Super Expressu".
 • Mateusz Morawiecki
  Kelnerzy nagrywający polityków i biznesmenów w stołecznych restauracjach twierdzą, że zarejestrowali rozmowę, na której Morawiecki omawiał z nieznanym mężczyzną zakup nieruchomości na podstawione osoby - ujawnił w poniedziałek Onet. Ani premier, ani inni politycy PiS nie odnieśli się do tych zarzutów. Dlatego dziś portal publikuje fragmenty kolejnej taśmy przekonując, że ma pełny stenogram i nagranie audio.
 • Akta tzw. afery podsłuchowej
  - Afera taśmowa to afera Platformy Obywatelskiej - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, nie przypomina sobie absolutnie tego typu spraw, o których w odniesieniu do niego mieli mówić kelnerzy skazani w wyniku afery taśmowej, a których zeznania zacytowano w publikacji portalu Onet.
 • Mateusz Morawiecki
  Dziennikarze Onet.pl dotarli, za zgodą sądu, do pełnej i oficjalnej dokumentacji ze śledztwa i procesu w sprawie tzw. afery taśmowej. Wynika z nich, że kelnerzy rzucają cień podejrzeń na obecnego premiera. Ciągle jednak nie wiadomo, w czyich rękach jest taśma z nagraniem Mateusza Morawieckiego.
 • Dyktafon
  Andrzej Rozenek uznał za mało prawdopodobne rewelacje Marka Falenty. Tygodnik "Do Rzeczy" ujawnił wczoraj, że Falenta - biznesmen podejrzany w aferze podsłuchowej - miał informować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralne Biuro Antykorupcyjne o podsłuchiwaniu polityków w warszawskich restauracjach.
 • Marek Falenta / zdjęcie z profilu w serwisie Facebook
  Służby specjalne wiedziały o nagrywaniu rozmów w restauracjach - twierdzi główny podejrzany w "aferze taśmowej" Marek Falenta. O jego wiargodność pyta rzeczniczka rządu. Wcześniej biznesmen twierdził, że o sprawie dowiedział się w dniu publikacji.
 • Premier Donald Tusk
  Ja albo wybory – mówi premier. Prawdopodobne są jednak inne scenariusze rozwiązania obecnego kryzysu. Łącznie z wymianą szefa rządu.
 • Funkcjonariusze ABW usiłują odebrać komputer Sylwestrowi Latkowskiemu
  O godzinie 8 odbędzie się konferencja prasowa Donalda Tuska - poinformowało Centrum Informacyjne Rząd. Szef rządu odniesie się prawdopodobnie do zajść w redakcji "Wprost", gdzie wczoraj ABW i prokurator próbowali przejąć nośniki z nielegalnymi nagraniami rozmów kompromitujących polityków, opublikowanymi przez tygodnik.
 • Flaga Turcji
  Afera podsłuchowa w Turcji. Tamtejsza policja zatrzymała 11 osób pod zarzutem podsłuchiwania premiera Recepa Tayyipa Erdogana. Wśród zatrzymanych są byli wysocy rangą funkcjonariusze policji.