• Prezes NBP Marek Belka
  W ramach "pomagania rządowi" mamy najwyższe realne stopy procentowe w Europie. Trzeba naprawdę bardzo źle chcieć, żeby bank ubrać w pomaganie rządowi. Jeśli chodzi o trybunał: ja już byłem stawiany przed nim w 1997 r. Pierwszy raz spotykam się z tezą, że konstytucję można złamać gadaniem - mówi w rozmowie z DGP Marek Belka.
 • Marek Belka
  Stacji RMF FM udało się porozmawiać z jednym  z głównych bohaterów nagrań ujawnionych przez "Wprost". Przebywający w Izraelu Marek Belka przekonuje, że jego rozmowa z Bartłomiejem Sienkiewiczem to nie był żaden "polityczny deal", a jedynie "rozmowa dwóch ludzi, którzy są zatroskani różnymi przejawami życia w Polsce".  Możliwość finansowania długu państwa w przypadku zagrożenia dla budżetu - tego zdaniem szefa NBP miała dotyczyć jego rozmowa z Bartłomiejem Sienkiewiczem.
 • Gen. Marek Dukaczewski
  "Prawdziwą bombą może być nie to, co było treścią rozmów, ale kto założył ten podsłuch i na czyje zlecenie zostało to dokonane" - mówi w rozmowie z RMF FM były szef WSI, generał Marek Dukaczewski.
 • Dyktafon
  "Wprost" dotarł do nagrań z prywatnych spotkań z udziałem ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, szefa NBP-u Marka Belki i byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Mają one stawiać polityków w bardzo złym świetle. Tygodnik opublikował na swoim profilu na YouTube fragment rozmowy szefów MSW i NBP zatytułowany "Handel głową Rostowskiego". W spotkaniu brał jeszcze udział współpracownik Belki, Sławomir Cytrycki. Oto NAGRANIE I STENOGRAM udostępnione przez redakcję "Wprost". W trakcie rozmowy padają wulgaryzmy.
 • Bartłomiej Sienkiewicz
  Kompromitacja Platformy, a szczególnie ministra spraw wewnętrznych - tak streszczenie rzekomo potajemnie nagranych rozmów najważniejszych polityków w państwie określa Dariusz Joński z SLD. W jego ocenie, "tak rozmawiają rodziny na Sycylii a nie ministrowie polskiego rządu".
 • Grzegorz Schetyna
  Grzegorz Schetyna był w "Faktach po Faktach" pytany o sprawę "pisiora". Jego zdaniem takich określeń na spotkaniach partyjnych się używa. "Posłowie PiS mówią o nas platfusy, platformersi. W języku politycznym to dopuszczalne" - powiedział Schetyna w TVN24.
 • Ryszard Czarnecki
  Przecieki z wewnętrznego spotkania zaszkodzą PO. Tak publikację taśm przez tygodnik "Newsweek" komentuje Ryszard Czarnecki z PiS.
 • "To trochę kuriozalna sytuacja, że na zamkniętym partyjnym spotkaniu działacze z Dolnego Śląska nagrywają premiera i wysyłają to do mediów" - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Biernat z PO. Sugeruje również, by o komentarz w tej sprawie zapytać odpowiedzialnego za region Grzegorza Schetynę. Były szef MSWiA przyznał, że fakt upublicznienia nagrania jest "niegodne i nieplatformiane".
 • Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz
  Premier zachowa się pryncypialnie w sprawie Pawła Majchera. Tak sądzi doradca prezydenta, Tomasz Nałęcz. Skomentował on w Trójce nagranie Donalda Tuska, który dał do zrozumienia, że Paweł Majcher straci pracę w MSW z powodu powiązań z PiS.
 • Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz
  Nie ma powodów do zwolnienia szefa gabinetu politycznego ministra spraw wewnętrznych Pawła Majchera - mówi szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.