• Oscary
  Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej poinformowała, że wycofała się ze swojej decyzji, by Oscary w czterech kategoriach ze względów czasowych przyznać podczas przerw na reklamy. Pomysł ten spotkał się z protestami filmowców.
 • Seth Rogen na tle wehikułu czasu z Powrotu do Przyszłości
  Cukierki spadające z nieba, turyści "zwiedzający" galę, a także sporo polityki z tweetem do prezydenta Donalda Trumpa włącznie. Taka była gala rozdania Oscarów 2017 - zobaczcie najlepsze zdjęcia!
 • Oscary 2016 - statuetka przed wejściem do Dolby Theatre
  Przed nami oscarowa noc, prestiżowe statuetki zostaną rozdane już po raz 88. W tym roku Oscarom towarzyszą protesty i oskarżenia afroamerykańskich twórców kina o rasizm akademii filmowej. Swoich praw domagają się również filmowi kaskaderzy.
 • Redaktor naczelna "Dziennika Gazety Prawnej" wręcza nagrodę na gali podsumowującej cykl "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości"
  Na gali kończącej cykl DGP "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości" wręczono nagrody dla najbardziej innowacyjnych młodych, przedsiębiorców.
 • Wiktory 2012
  Wiktory, czyli nagrody dla osobistości telewizyjnych, przyznano po raz 28. Tegoroczna gala odbyła się na Zamku Królewskim. Przyciągnęła nie tylko celebrytów i prezenterów znanych z małego ekranu. Nie zabrakło również polityków.
 • Wczoraj wieczorem odbyła się uroczysta gala wręczenie Telekamer "Tele Tygodnia". To już 16. edycja plebiscytu, w którym widzowie przyznają nagrody twórcom i gwiazdom telewizyjnym. W tym roku, największą liczbę statuetek otrzymała Telewizja Polska.
 • Oscary - zdjęcie ilustracyjne
  Tegoroczne werdykty Amerykańskiej Akademii Filmowej były rozczarowujące, uważa Zdzisław Pietrasik, szef działy kultury w tygodniku "Polityka". "Operacja Argo" została najlepszym filmem, najlepsze główne role zagrali Daniel Day-Lewis i Jennifer Lawrence.
 • Gala SAG Awards
  SAG Awards to jedna z najważniejszych uroczystości dla telewizyjnych twórców zza oceanu. Tegoroczne wręczenie statuetek Aktora zgromadziło na czerwonym dywanie plejadę gwiazd z najpopularniejszych obecnie amerykańskich seriali. Zobacz, jak gwiazdy małego ekranu prezentowały się w błysku fleszy.
 • Charlize Theron
  Złote Globy wręczono po raz 69. Z nagrodami Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej wyszli głównie faworyci, m.in. twórcy filmów "Artysta" oraz "Spadkobiercy", George Clooney, Meryl Streep i Michelle Williams. Znany zaś z prowokacyjnych dowcipów brytyjski komik Ricky Gervais zebrał znakomite recenzje za poprowadzenie ceremonii. Oto gala, uważana za przedbiegi do Oscarów, w obiektywach fotoreporterów.
 • Nergal, Michał Szpak i Kuba Wojewódzki
  W sobotę odbyła się gala Niegrzeczni 2011 zorganizowana przez TV4. Zobacz, jakie gwiazdy małego ekranu nagrodzono nietypowymi statuetkami w kształcie pośladków.