• Joanna Kulig i Tomasz Kot w filmie "Zimna wojna"
  Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" otrzymał cztery nominacje do nagród niezależnego kina brytyjskiego British Independent Film Awards. Ma szansę na wygraną w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia.
 • Statuetka Oscara
  Oto pełna lista nominowanych do Oscarów 2018.
 • Danuta Dunin-Holecka
  Poznaliśmy dziś nominacje nie tylko do Złotych Globów. Wśród ogłoszonych właśnie pretendentów do nagród 21. edycji plebiscytu Telekamery „Tele Tygodnia” znaleźli się m.in. Magda Gessler, Danuta Holecka, Filip Chajzer, Anita Werner i Michał Szpak.
 • MediaTory
  Redakcja "Dziennika Gazety Prawnej" i indywidualnie Zbigniew Parafianowicz i Magdalena Rigamonti zostali nominowani do nagród MediaTory. Studenci dziennikarstwa po raz jedenasty wybrali najlepszych według nich dziennikarzy i ludzi mediów. Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu.
 • Oscary
  Niesamowite zamieszanie było finałem gali rozdania tegorocznych Oscarów. Warren Beatty, który wraz z Faye Dunaway wręczał najważniejszą statuetkę, otrzymał kopertę, w której zapisana była zwyciężczyni w kategorii najlepsza aktorka. Oczytał więc nazwę "La La Land" - twórcy weszli na scenę i zdążyli podziękować całej serii ludzi. W pewnej chwili okazało się, że zwycięzcą jest film "Moonlight"! Oto pełna lista zdobywców najważniejszych nagród filmowych.
 • Medal z wizerunkiem Alfreda Nobla
  Przed rozpoczynającym się w poniedziałek tygodniem noblowskim szwedzkie media oraz eksperci spekulują, kto i za jakie osiągnięcia może otrzymać nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny, fizyki, chemii oraz Pokojową Nagrodę Nobla.
 • Kora nagrodzona Fryderykiem za całokształt twórczości
  Nominacje do tegorocznej edycji nagród Akademii Fonograficznej – Fryderyki 2016 już ogłoszone. Najwięcej zebrali Kortez (ma szansę na cztery statuetki) i Dawid Podsiadło (może otrzymać trzy nagrody).
 • Oscary 2016 - statuetka przed wejściem do Dolby Theatre
  Amerykańska Akademia Filmowa po raz 88 przyznała swoje słynne i na całym świecie pożądane statuetki. I znów obyło się bez niespodzianek, bo nagrody odebrali (w większości) właśnie ci nominowani, na których wszyscy stawiali. Oto pełna lista zdobywców Oscarów 2016.
 • Igor Ostachowicz
  Profesor Kazimierz Kik uważa, że zarówno sprawa nominacji Igora Ostachowicza do zarządu Orlenu, jak też odprawy dla minister Marii Wasiak to dowód na podział społeczeństwa na "obywateli" i "władzę". Dodaje też, że nagrody, odprawy i wysokie kontrakty dla "swoich" to dowód, że klasa polityczna straciła instynkt samozachowawczy.
 • Reżyser Mark Andrews rok teu odebrał statuetkę za najlepszy film animowany, "Merida Waleczna"
  "American Hustle", "Zniewolony", "Wielki Liberace", "Breaking Bad" - to wielcy wygrani 71. gali rozdania Złotych Globów, najważniejszych po Oscarach nagród amerykańskiego przemysłu filmowego i telewizyjnego. Najlepszym aktorem wybrano Matthew McConaughey (dramat) oraz Leonardo DiCaprio (komedia lub musical), zaś wśród aktorek triumfowały: Cate Blanchett (dramat) i Amy Adams (musical lub komedia). Za najlepszy film uznano obraz Steve'a McQueena "Zniewolony" - jest to jednak jedyna statuetka, jaką mimo wielu nominacji, zdobył film.