• Imigranci
  Nie ma zgody stołecznego Ratusza na sobotnią manifestację przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Jej celem był sprzeciw wobec muzułmańskich uchodźców i uczczenie wiktorii wiedeńskiej. Jarosław Jóźwiak wiceprezydent Warszawy uzasadniał decyzję władz tym, że w historii Warszawa boleśnie doświadczyła, tego czym jest ksenofobia i nienawiść.
 • Manifestacja przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej
  Gęsty tłum ponad tysiąca osób zebrał się przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej. Demonstranci protestują przeciwko nadużyciom i zamieszaniu z liczeniem głosów w wyborach samorządowych. "Leśne dziadki do odsiadki!", "Fałszerze!" - słychać było okrzyki. Do zgromadzonych osób przemawiali między innymi Robert Winnicki z Ruchu Narodowego oraz Ewa Stankiewicz z TV Republika. W pewnym momencie część osób wdarła się do budynku PKW i zajęła salę prezydialną. Policja nie interweniowała.
 • Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy
  Ponad 200 zatrzymanych, ranni, zniszczone chodniki i przystanki - przejście Marszu Niepodległości przez Warszawę było burzliwe. Wokół kolumny maszerujących pojawiły się grupy chuliganów, którzy atakowali policję i uczestników manifestacji. Mundurowi użyli gazu łzawiącego, armatek wodnych i broni gładkolufowej.
 • Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy
  Tysiące zebrało się na Rondzie Dmowskiego, by wspólnie przejść w Marszu Niepodległości. Jednak wśród ludzi z flagami byli również kibice w szalikach zakrywający twarz i chuligani. Na całej trasie manifestacji dochodziło do bójek z policją, na którą leciały kamienie, race, drzewce flag.
 • Policja i obrońcy tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie
  Niewielka grupa obrońców tęczy i znacznie liczebniejsze siły policji - tak wygląda akcja "Bronimy Tęczy jak Niepodległości". Akcję zorganizowano na stołecznym placu Zbawiciela, gdzie w ubiegłym roku w Święto Niepodległości uczestnicy manifestacji podpalili kolorową instalację.
 • Zamieszki podczas antyfaszystowskiej demonstracji "Razem przeciwko nacjonalizmowi"
  Około tysiąca osób przeszło przez Warszawę pod hasłem "Razem przeciwko nacjonalizmowi". Sprzeciwiali się odradzającym się ruchom faszystowskim i nazistowskim. To był ich sposób na uczczenie Święta Niepodległości.