• Prezes ZNP Sławomir Broniarz
  Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wykluczył, aby we wrześniu w szkołach został wznowiony strajk w „konwencji”, która była realizowana od 8 kwietnia. Ma inną strategię działania. Czy okaże się skuteczniejsza?
 • egzamin ósmoklasisty
  Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska na konferencji prasowej w poniedziałek, w pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty.
 • Beata Szydło
  Trwa strajk. Przed nami, mam nadzieję, podpisanie porozumienia i dalsze rozmowy. Nie czas na to, aby mieszać do tego politykę. Strona rządowa tego nie robi - powiedziała wicepremier Beata Szydło w opublikowanej w piątek rozmowie z gazetą "Polska".
 • Beata Szydło
  "W imię odpowiedzialności za oświatę, za los polskiej szkoły, jeszcze raz proszę, żeby centrale związkowe podpisały porozumienie z rządem" – apelowała w czwartek w Nowym Sączu wicepremier Beata Szydło. Podziękowała też nauczycielom za udział w pracach komisji egzaminacyjnych.
 • Wiceprezez Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński
  "Czekaliśmy, że na którejś konwencji PiS przynajmniej moment poświęci się nauczycielom i temu, co się dzieje" - powiedział w TVN24 Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. - "Ludzie poczuli się dotknięci tym, że przegrali z bydłem rogatym. Stąd jest tak ogromna determinacja środowiska".
 • Anna Zalewska i Beata Szydło
  "W tej chwili czekamy na ruch ze strony związków zawodowych. Jesteśmy gotowi w każdej chwili spotkać się i podpisać porozumienie" - powiedziała wicepremier Beata Szydło, pytana o strajk nauczycieli. Jak podkreśliła, zaproszenie ZNP oraz FZZ do rozmów jest ważne bezterminowo.
 • Wicepremier Beata Szydło podczas konferencji prasowej nt. strajku nauczycieli
  Możemy spierać się na różne argumenty, możemy podejmować protesty, ale rozwiązania, które nie są realne do spełnienia, nie uzdrowią sytuacji; zaproponowaliśmy zmiany, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowiska nauczycielskiego - powiedziała w poniedziałek wicepremier Beata Szydło. - Pan przewodniczący ZNP Broniarz podjął decyzję o odrzuceniu kolejnej propozycji rządu, która zawiera podwyżki dla nauczycieli - dodała.
 • Sławomir Broniarz, Sławomir Wittkowicz, Dorota Gardias
  Nie udały się rozmowy nauczycieli z rządem - dwie centrale odrzuciły propozycje, przedstawione przez wicepremier Beatę Szydło. Na plan strony rządowej zgodziła się jedynie Solidarność. W poniedziałek rusza więc strajk.
 • Beata Szydło
  Strajk w czasie egzaminów uderza w uczniów; szef ZNP Sławomir Broniarz jest głuchy na te argumenty, a w mediach przesądza o strajku przed rozmowami - napisała na Twitterze wicepremier Beata Szydło. Jak dodała, nie pomaga to w porozumieniu, którego chce rząd. W rozmowie z PAP stwierdziła, że rząd jest otwarty na rozmowy z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych. - Przedstawiliśmy oferty; wierzę, że uda się wypracować kompromis; najważniejsi są uczniowie – powiedziała.
 • Przewodniczący Małopolskiej "Solidarności" Wojciech Grzeszek
  Po 26 dniach nauczyciele z "Solidarności" zakończyli okupację Kuratorium Oświaty w Krakowie. - "Solidarność" w odróżnieniu od innych związków zawodowych chciała rozmowy dorosłych z dorosłymi. Chciała uniknąć tego, żeby dopiero strajk uderzający bezpośrednio w młodzież dał rezultaty" – mówił w piątek szef związku w Małopolsce Wojciech Grzeszek.