• blok, mieszkanie
  W Sylwestra deweloperzy i właściciele nieruchomości będą mieć powody do świętowania. Jak wynika z danych najpopularniejszego serwisu nieruchomości – Otodom, ceny mieszkań w 2018 rosły we wszystkich największych miastach. Zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym jest nawet o 15 proc. drożej niż jeszcze w styczniu 2018.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Dobra koniunktura gospodarcza oraz rosnące dochody Polaków przekładają się na rosnącą liczbę oddawanych do użytkowania mieszkań. Za największą ich część odpowiadają deweloperzy. Dzisiaj taki stan rzeczy wydaje się naturalny, ale nie zawsze tak było.
 • Budowa osiedla
  Firmy, które po nowym roku skończą budowę bloku, mogą być zmuszone zapłacić po raz kolejny za leżącą pod nim działkę. Efekt: wzrosną ceny mieszkań.
 • garaż parking
  Czy zmiany w przepisach dotyczących budowy miejsc postojowych w nowych osiedlach, które powinny mieć obecnie minimum 2,5 metra szerokości, wpłynęły na ich ceny? Jak są teraz wyceniane przez deweloperów? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl. 
 • Żeby dorównać takim krajom UE jak Dania czy Austria pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców Polska powinna podwoić obecny zasób mieszkaniowy - mówił w środę w Krynicy prezes BGK Nieruchomości SA Mirosław Barszcz.
 • Mieszkania
  Mieszkania są za drogie, a rynek nie działa. Rząd chce rozwiązać problem, inwestując w mieszkaniówkę. Niestety, sam jest największym problemem tej branży.
 • Według rządu koszt budowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus wyniesie średnio 2,5-3,5 tys. zł za mkw. - To realne wyliczenia - uważają deweloperzy. O ich zainteresowaniu programem pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • Osiedle mieszkaniowe
  Deweloperzy mocno zwiększyli podaż, aby do maksimum wykorzystać popyt na najtańsze lokale. "Ceny mieszkań w kolejnych kwartałach będą stabilne" - prognozuje w raporcie kwartalnym firma REAS.
 • Mieszkania
  Zdaniem Tomasza Kołodziejczyka z redNet Property Group tak dobrej sprzedaży jeszcze nigdy nie było. II kwartał 2016 roku to rekordy sprzedażowe dla warszawskich deweloperów, sprzedano 5608 mieszkań na rynku pierwotnym. Dla porównania, w analogicznym okresie roku ubiegłego sprzedaż na warszawskim rynku była niższa o 22,9 proc. Największa została zanotowana w czerwcu, kiedy to sprzedano ponad 2000 lokali.
 • Sklep IKEA
  Na podbój rynku mieszkaniowego rusza Vastint Poland, spółka należąca do grupy Inter IKEA. Firma, która do tej pory skupiała się na biurach i hotelach, przygotowuje właśnie dwa pierwsze projekty mieszkaniowe w Polsce. Jeden, obejmujący 263 lokale, powstanie w Gdańsku, a drugi w Poznaniu, gdzie na początek Vastint zbuduje 380 mieszkań. Według nieoficjalnych informacji DGP spółka nie zamierza na tym poprzestawać.