• Ważna profilaktyka antynowotworowa
  Województwo opolskie ma najniższy wskaźnik liczby zachorowań na raka piersi w Polsce. Co roku diagnozowanych jest tutaj 376 przypadków – wynika z danych Krajowego Rejestru Nowotworów. Dla porównania w sąsiednim woj. śląskim jest to aż 1834 przypadków. Zdaniem specjalistów jest to zasługa dostępności do diagnostyki w regionie oraz badań przesiewowych.
 • Jak ustrzec się przed rakiem piersi?
  Symbol różowej wstążki jest już dobrze znany – profilaktyka raka piersi jest często jedynym sposobem, by wygrać z chorobą. Rak piersi jest najbardziej powszechnym nowotworem kobiecym, który wcześnie wykryty może być całkowicie wyleczalny.
 • Kobiety częściej badają piersi
  Województwo opolskie ma najniższy wskaźnik liczby zachorowań na raka piersi w Polsce. Co roku diagnozowanych jest tutaj 376 przypadków – wynika z danych Krajowego Rejestru Nowotworów. Dla porównania w sąsiednim woj. śląskim jest to aż 1834 przypadków.
 • Kobiety częściej poddają się mammografii, ale i tak za rzadko
  Niby jest lepiej, bo Polki zaczęły poddawać się badaniom. Ale i tak znaczna liczba pań nie robi nić, by uchronić się przed rakiem. Eksperci szukają rozwiązań tej sytuacji.