• Badanie piersi: mammografia
  Konieczność poddania się operacyjnemu leczeniu raka piersi stanowi dla kobiety niezwykle ciężki moment w życiu. Strach przed mastektomią, lek przed choroba i utratą kobiecości – to tylko nieliczne uczucia towarzyszące pacjentce. Dlatego w tym okresie bardzo istotne jest wsparcie rodziny i przyjaciół oraz profesjonalna pomoc psychologa. Usunięcie piersi to jednak nie koniec! Współczesna medycyna daje bowiem możliwość skorzystania z rekonstrukcji piersi. Na czym ona polega?
 • Badanie piersi
  Profilaktyczna mastektomia u pacjentów z grup wysokiego i bardzo wysokiego ryzyka zachorowania na nowotwór złośliwy piersi została zakwalifikowana jako świadczenie gwarantowane. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
 • Różowa wstążeczka
  Pani Elżbieta z powodu nowotworu straciła lewą pierś. Operację rekonstrukcji wykonał chirurg prof. Paweł Szychta z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi ICZMP w Łodzi, do której wykorzystał do zdrową, prawą pierś. Była to pierwsza taka operacja w Polsce.
 • Rak piersi
  Kobiety, które przeszły mastektomię nurtuje wiele pytań dotyczących rekonstrukcji piersi. Wśród nich jest m. in. kwestia bezpieczeństwa zabiegu, spodziewanych efektów czy dostępnych metod. Temat ten przybliża ekspert i autorytet w dziedzinie chirurgii plastycznej - dr n med. Tadeusz Witwicki.
 • Kobieta zasłania piersi
  Dla wielu kobiet po mastektomii otwiera się nowy etap życia. Zanim to nastąpi muszą przejść całą trudną drogę, zazwyczaj od załamania do akceptacji sytuacji w której się znalazły. Muszą również zaakceptować swój nowy wygląd.
 • Po operacji usunięcia piersi Angelina Jolie planuje kolejny zabieg?
  Zdobywczyni Oscara, Angelina Jolie wywołała w tym tygodniu prawdziwą burzę medialną i dyskusję, po tym jak ogłosiła, że dobrowolnie poddała się profilaktycznej mastektomii piersi. Jak donoszą media, aktorka zamierza poddać się również poddać zabiegowi usunięcia jajników.
 • Angelia Jolie poddała się zabiegowi usunięcia obu piersi, by zapobiec nowotworowi
  Angelina Jolie podjęła słuszną decyzję, gdyż od wielu lat są wskazania naukowe do przeprowadzania profilaktycznych mastektomii w przypadku kobiet z predyspozycjami genetycznymi do raka piersi - przyznał prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog z Otwocka.
 • Angelina Jolie usunęła obie piersi
  Trudno wczuć się w sytuację osoby zagrożonej chorobą nowotworową, jeśli się samemu z taką chorobą nie zetknęło - podkreśla Julia Wall ze szpitala MSW w Otwocku. Hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną podwójną mastekomię.
 • Usunięcie piersi w 100 proc. chroni przed rakiem?
  Aktorka Angelina Jolie poddała się amputacji piersi. Amerykańska gwiazda napisała w "New York Timesie", że zdecydowała się na mastektomię, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Wykryto bowiem u niej gen zwiększający prawdopodobieństwo nowotworu piersi i jajnika.