• Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Postaramy się zdążyć z budową Muzeum Historii Żydów Polskich, by wszystko było gotowe na 2013 rok - powiedziała PAP prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W sobotę uczestniczyła ona w spotkaniu prezydenta USA Baracka Obamy z polskimi politykami i działaczami opozycji w PRL.
 • Oto lista najsłynniejszych politycznych wpadek na szczycie
  Czyją wpadkę podczas wizyty w Polsce Baracka Obamy najchętniej i najdłużej później zapamiętamy - zastanawia się "Polska The Times".
 • Barack Obama
  Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) wezwała prezydenta USA Baracka Obamę, by w czasie wizyty w Warszawie wywierał na polski rząd presję w kierunku załatwienia sprawy rekompensat za zrabowane w Polsce prywatne majątki żydowskie.
 • Barack Obama
  "Powiedz prezydentowi Obamie co nas łączy" - pod takim hasłem ambasada USA organizuje konkurs na najciekawszy film wideo lub wypowiedź o polsko-amerykańskich relacjach. Konkurs wiąże się z wizytą w Polsce Baracka Obamy w dniach 27-28 maja.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Rotacyjne stacjonowanie w Polsce amerykańskich myśliwców F-16 oraz kwestia złóż gazu łupkowego - m.in. te tematy mają zostać poruszone podczas wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Polsce.
 • Obama złoży kwiaty na grobie Kaczyńskich?
  Barack Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych, miałby złożyć kwiaty na grobie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu i oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi RP - wynika z informacji "Dziennika Polskiego".