• Donald Trump
  Podczas spotkania z dziennikarzami przed Białym Domem prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że rodzice powinni szczepić dzieci. Dodał, że szczepienia "są bardzo ważne". W USA w tym roku blisko 700 osób zachorowało na odrę, to największa epidemia od 25 lat.
 • Dziecko w maseczce na twarzy
  Amerykanie nasilają walkę z ogniskami silnie zakaźnej odry. Uniwersytet Kalifornijski zapowiedział, że wszyscy studenci - a jest ich ponad dwieście trzydzieści tysięcy - będą musieli być zaszczepieni przeciw odrze.
 • Dzieci idące do szkoły
  Niezaszczepione przeciw odrze dzieci będą miały zakaz wstępu do szkół. Taką decyzję podjęły władze amerykańskiego stanu Nowy Meksyk, gdzie ostatnio na odrę zachorowało wyjątkowo wiele osób.
 • Szczepienie noworodka
  Władze kalifornijskiego miasta Berkeley stawiają ultimatum: albo rodzice zaszczepią swoje dzieci przeciw odrze, albo - w razie konieczności - zostaną one poddane kwarantannie. Tamtejsi lekarze zapewniają, że to standardowa procedura. To właśnie w Kalifornii wykryto większość z ponad stu tegorocznych zachorowań na odrę w Stanach Zjednoczonych.
 • Hilary Clinton
  Szczepionki ratują życie dzieci i nauka nie ma co do tego wątpliwości, twierdzi była amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton. Zabrała ona głos w debacie dotyczącej pojawienia się ognisk odry w USA.
 • Barack Obama
  Prezydent Barack Obama poparł amerykańskich pediatrów i wezwał mieszkańców USA do szczepienia dzieci przeciw odrze. Sprawa ma związek z ogniskiem choroby, które pojawiło się w grudniu w kalifornijskim Disneylandzie.
 • Szczepienie
  Grupa amerykańskich pediatrów apeluje do rodziców, by szczepili dzieci. Oświadczenie wydano po pojawieniu się zakaźnej odry w Disneylandzie, w Kalifornii.
 • Chore dziecko
  Coraz więcej przypadków odry w USA. Wirus zaczął się rozprzestrzeniać miesiąc temu w kalifornijskim Disneylandzie. Do tej pory zanotowano 80 zachorowań, ale wciąż pojawiają się nowe. Służby epidemiologiczne nie radzą sobie z zahamowaniem choroby.
 • Chore dziecko
  Alarm zdrowotny w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Gwałtownie wzrosła tam liczba zachorowań na odrę, rzadką obecnie chorobę wirusową. Według ekspertów, chorzy mogli się zarazić wirusem podczas wizyty w Disneylandzie.