• Znamię pod lupą
  Czerniak to najbardziej agresywny spośród nowotworów skóry. W ramach trwającego Tygodnia Świadomości Czerniaka eksperci zachęcają więc do przestrzegania siedmiu prostych reguł, które pomogą zmniejszyć ryzyko tego nowotworu.
 • Solaria są rakotwórcze jak palenie papierosów czy azbest
  Przed końcem kadencji Sejm uchwali prawo, że wstęp na solarium mają tylko dorośli – obiecuje minister. Solaria są rakotwórcze jak palenie papierosów czy azbest.
 • Kobieta z koszem owocówi warzyw
  Zwiększenie ilości owoców i jarzyn w ciągu kilku tygodni poprawia wygląd skóry: staje się ona jaśniejsza i bardziej jędrna, a zatem bardziej atrakcyjną. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy uniwersytetu St Andrews w artykule zamieszczonym w magazynie "PLoS One".
 • Solarium jak alkohol - tylko dla pełnoletnich?
  Opalone ciało jest piękniejsze, ale czy każdy powinien się opalać w solarium? Na pewno nie młode dziewczęta, które spędzają tam najwięcej czasu. Z solariów nie powinny korzystać osoby poniżej 18. roku życia - przekonywał w Sejmie główny inspektor sanitarny.
 • Pieprzyki, plamki, znamiona. Polki mają ich na skórze od 10 do 40. Być może po powrocie z wakacji pojawił się nowy lub stary zmienił kształt czy barwę. Uważaj! Średnio jedna z 200 tysięcy brązowych plamek przechodzi w najgroźniejszego raka skóry, czerniaka. Dlatego monitoruj zmiany na twojej skórze. Jak rozpoznać podejrzane znamię?