• Opaska ochroni przed oparzeniami słonecznymi
  Naukowcy Uniwersytetu Strathyde w Glasgow opracowali opaskę monitorującą stopień nasłonecznienia skóry. Entuzjaści opalania zyskują dzięki temu nie tylko dodatkową ochronę przed słońcem, ale także modny gadżet.
 • Kosmetyki do opalania to wakacyjny niezbędnik
  Jak zabłysnąć na plaży i nie przedawkować kąpieli słonecznej? Najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki odpowiednie na letnią porę. Nie warto przepłacać: ceny specyfików mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Gdzie znaleźć najtańsze? Oto wyniki badań.
 • Słońce hamuje rozwój osteoporozy
  Subtelna opalenizna dodaje urody i sprawia, że wyglądamy młodziej. Dlatego nie unikaj słońca, lecz rozsądnie z niego korzystaj. Dzięki temu zyskasz również zdrowie.
 • Oto sprawdzone metody na oparzenia słoneczne
  Promienie słoneczne potrafią pięknie ozłocić opalenizną, ale też boleśnie poparzyć. Jak radzimy sobie z poparzeniami? Za pomocą prostych i sprawdzonych sposobów.
 • Najpopularniejsze kosmetyki do opalania. Oto wyniki badań
  Przed słońcem chronimy się, owszem, ale raczej sporadycznie. Jeśli już sięgamy po kosmetyki ochronne, mamy swoje ulubione typy – marki, kategorie, faktory... Jakie? Oto wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Polek.