• Tir
  Bundestag rozszerzył w środę obowiązkowe opłaty dla samochodów ciężarowych na wszystkie drogi krajowe w Niemczech. Obecnie myto obowiązuje na autostradach i na wybranych drogach krajowych. Od połowy 2018 r. obejmie całą sieć większych dróg.
 • Bramki na autostradzie
  Spełnia się czarny sen resortu infrastruktury. Pierwszy z autostradowych koncesjonariuszy – Stalexport – wprowadza własne płatności elektroniczne. To oznacza, że na razie nici z jednolitego systemu dla całego kraju.
 • Kierowca
  Wiele rządowych inicjatyw związanych z tzw. "dobrą zmianą" odnosi się do użytkowników dróg. Propozycji zmian płynących m.in. ze strony resortu infrastruktury jest naprawdę sporo, a z części z nich urzędnicy rezygnowali jeszcze w dniu ich ogłoszenia. Dlatego porządkujemy fakty i wyjaśniamy, co czeka (a co nie) polskich kierowców.
 • Autostrada A2
  Rząd i GDDKiA chcą wreszcie zarabiać na nowych i wyremontowanych odcinkach dróg. Właściciele ciężarówek zapłacą za przejazd nimi już za kilka miesięcy. Kierowcy osobówek mają jeszcze półtora roku darmowej jazdy
 • Kierowcy zapłacą za jazdę po obwodnicach
  Resort infrastruktury chce zarobić na obwodnicach 1,2 mld złotych. Pieniądze mają uratować planowane inwestycje drogowe. Wprowadzenie opłat na obwodnicach będzie oznaczało, że Warszawa, Kraków czy Wrocław, które budują obwodnice, nie mogą liczyć na rozładowanie ruchu w miastach.