• Przedmieścia Opola
  Na czwartkowej sesji radni Miasta Opole odrzucili obywatelski projekt uchwały o uznaniu prezesa TVP Jacka Kurskiego za persona non grata. Za wnioskiem głosowało 9 radnych, przeciwko było 15 radnych, 5 wstrzymało się, a dwie radne nie oddały głosu.
 • Amfiteatr w Opolu
  PO chce, by NIK przyjrzała się wydatkowaniu pieniędzy i organizacji festiwalu w Opolu w tym roku. Wkrótce do NIK ma trafić wniosek w tej sprawie. Zamiast festiwalu piosenki polskiej mamy festiwal niekompetencji i amatorstwa - ocenił we wtorek Grzegorz Furgo (PO).
 • Grzegorz Schetyna
  Powiększenie Opola o sąsiednie gminy i sołectwa z początkiem 2017 r. powinno być decyzją i wolą mieszkańców, a nie partii politycznych - mówił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Decyzję rządu o zmianie granic miasta uznał za przykład "centralizmu partyjnego" PiS.
 • Lech Kaczyński
  PiS chce, żeby w Opolu przy szpitalu położniczym powstał skwer im. Lecha Kaczyńskiego. Jest już projekt uchwały w tej sprawie.
 • Grzegorz Schetyna
  Zamordysta i polityczny strateg obdarzony niezwykłą intuicją. Lojalny wobec przyjaciół, śmiertelnie niebezpieczny dla tych, co go zdradzili. Grzegorz Schetyna wraca do gry. Ale tym razem najlepszemu kadrowemu w historii III RP przypadł odcinek, na którym może polec.
 • Szpitalny korytarz
  Nowym dyrektorem szpitala ginekologicznego w Opolu został zięć sekretarza opolskiej Platformy Obywatelskiej. W konkursie pokonał byłego dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego i osobę, która od 10 lat kieruje działem organizacji i marketingu opolskiej placówki.
 • Policja
  "Kobieta została upokorzona, a generał odszedł na emeryturę w ciągu jednego dnia z 80 tys. odprawy i 10 tys. emerytury miesięcznie - mówi Beata Sadurska, posłanka PiS w Polskim Radiu. Ramię w ramię staje z nią Julia Pitera z PO. Czego się teraz domagają?