• Jarosław Gowin
    Sprawa samotnej matki z Opola zatrzymanej przez policję i oddzielonej od dzieci wzbudziła wielkie emocje. Opolscy sędziowie nie kryją oburzenia na media i polityków. Twierdzą, że ani jedni, ani drudzy nie znają prawa i gonią za sensacją.
  • Premier jest ostatnią osobą, która powinna komentować sprawę zatrzymania matki z Opola - mówi w rozmowie z "Polską The Times" Zbigniew Ćwiąkalski. Były minister sprawiedliwości przyznał także, że wyciek prokuratorskich informacji na temat prywatnego życia Marty Kaczyńskiej to skandal.
  • Sejm
    Partię licytują się w karaniu winnych za to, co stało się w Opolu. Ruch Palikota postuluje, by ukarać sędziego, ale przebija go Solidarna Polska, która oprócz sędziego, wzywa do ukarania policjantów. SLD ustami Leszka Millera żąda zaś interwencji Donalda Tuska. Jarosław Kaczyński z kolei mówi, że państwo jest "wyjątkowo brutalne i bezwzględne".
  • Oszust działał na aukcjach internetowych. Jego ofiarą padło około 200 osób
    Policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Funkcjonariusze szacują, że 42-letni opolanin oszukał 200 osób na 100 tys. zł. - powiedział w piątek PAP podinsp. Jarosław Dryszcz z opolskiej policji.