• Komsja Europejska godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce
  Transakcja Jana Kulczyka z Niemcami nabiera rozpędu. Najbogatszy Polak dostał zielone światło i może wcielić życie radykalny pomysł na własny biznes nad Wisłą. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał...
 • Stan polskiego kolejnictwa wciąż jest niski
  Specjalny doradca wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Siima Kallasa Meglena Kuneva, zachęca polskich pasażerów do wnoszenia skarg na przewoźników. Kuneva zaznaczyła, że stan naszego transportu publicznego polepsza się, ale jest jeszcze co poprawiać. A najskuteczniej można to zrobić właśnie poprzez skargi.
 • Polak jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Unii
  Europosłowie dobrze ocenili polskiego komisarza. Uznano go za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Unii. Ostatnie miejsce w rankingu zajęła szefowa dyplomacji Wspólnoty.
 • Komisarz UE: Propozycje Francji i Niemiec to żart
  Jako żart określił komisarz UE Laszlo Andor francusko-niemieckie propozycje w odpowiedzi na kryzys strefy euro. Również zdaniem innych komentatorów nie ma w nich wiele nowego, a unia fiskalna oprócz dyscypliny i sankcji powinna oznaczać także wspólny dług.
 • Bruksela żąda, by Polska zapłaciła gigantyczną karę
  Ta dyrektywa miała uchronić kraje przed chciwymi bankierami. Okazało się jednak, że Polska jej nie wdrożyła. Dlatego Unia domaga się surowej kary. Za każdy dzień zwłoki w wprowadzeniu prawa, żąda fortuny.
 • Bruksela pozywa Polskę. Tym razem za jakość powietrza
  Polska znalazła się na celowniku Brukseli. Komisja Europejska uznała, że powietrze w Polsce jest fatalnej jakości, a rząd nie robi nic, by naprawić sytuację. Zdaniem komisarzy zanieczyszczenia mogą prowadzić do śmiertelnych chorób.
 • Eurokraci mają dostać podwyżki, ale i tak planują strajki
  KE zaproponuje, by w przyszłym roku wynagrodzenia eurokratów w Belgii i Luksemburgu wzrosły o około 1,7 proc. - dowiedziała się nieoficjalnie PAP we wtorek. Wzrost ma zrekompensować 3,6-proc. inflację w Belgii. Funkcjonariusze i tak szykują się do strajków.
 • Unia chce pomóc kurom. Jajka będą potwornie drogie
  Brukselskie pomyły sprawią, że jajka będą potwornie drogie. Eurokraci nakazali wymianę klatek na bardziej przyjazne kurom. Te inwestycje sprawią, że hodowcy podniosą ceny - ostrzega szef resortu rolnictwa.
 • Bruksela chce karać spekulantów więzieniem
  Unia ostro bierze się za spekulantów. Chce, by karano ich na podstawie kodeksu karnego. Przestępstwem byłaby też sama próba załamania rynków, czy też podżeganie do przestępstwa. Bruksela planuje też wzmocnić pozycję krajowych nadzorów finansowych.
 • Nowy pomysł Grabarczyka.Oto, co planuje jego resort
  Budowa dróg, czy naprawa polskiej kolei nie poszła zgodnie z planem. Nie udało się także zjednać wyborców obietnicami budowy gigantycznego lotniska. Minister infrastruktury wyciąga więc kolejnego asa z rękawa.