• Barroso w PE: Polska prezydencja spełniła nasze oczekiwania
  Polska prezydencja spełniła nasze oczekiwania, podtrzymała duch partnerstwa w instytucjach europejskich oraz w państwach członkowskich UE - ocenił w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
 • Tusk w Brukseli: Stoimy na rozdrożu
  Premier ostrzegał dziś w Brukseli, przed końcem Unii Europejskiej. Jego zdaniem, kraje Unii nie mogą pójść drogą podważania podstaw istnienia Unii, wybierając "egoizmy narodowe". Nie można też wskazywać winnych kryzysu palcami. Bo za spowolnienie gospodarcze odpowiadają wszyscy.
 • Niemcy mają pomysł na unię w Unii. Zapraszają Polskę
  Niemcy naciskają na Polskę, by jak najszybciej nasza prezydencja zmieniła traktaty unijne. Jeśli jednak nie da się wprowadzić nowych zasad, to Berlin ma kolejny pomysł, do którego zaprasza Warszawę.
 • Przerażające dane ABW: Azjaci okradli Polskę na miliardy złotych
  To najgroźniejsze gangi, jakie grasują po Europie. Straty, które powodują sięgają miliardów euro. Zdaniem agentów ABW, Skarb Państwa, przez kilkanaście lat działania przestępców stracił miliardy złotych.
 • Unia chce pomóc kurom. Jajka będą potwornie drogie
  Brukselskie pomyły sprawią, że jajka będą potwornie drogie. Eurokraci nakazali wymianę klatek na bardziej przyjazne kurom. Te inwestycje sprawią, że hodowcy podniosą ceny - ostrzega szef resortu rolnictwa.
 • Nowy pomysł Grabarczyka.Oto, co planuje jego resort
  Budowa dróg, czy naprawa polskiej kolei nie poszła zgodnie z planem. Nie udało się także zjednać wyborców obietnicami budowy gigantycznego lotniska. Minister infrastruktury wyciąga więc kolejnego asa z rękawa.
 • W czwartek i piątek utrudnienia w Warszawie
  W czwartek i w piątek w Warszawie odbędzie się Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Policja uruchamia specjalną infolinię, pod którą będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu.
 • Tusk przybył do Brukseli. Będzie rozmawiał o sześciopaku
  remier Donald Tusk przybył we wtorek z jednodniową wizytą do Brukseli. Z unijnymi politykami będzie rozmawiał o przeciwdziałaniu kryzysowi, m.in. o tzw. sześciopaku. Premier weźmie też udział w uroczystości nadania imienia Solidarności esplanadzie przed PE.
 • "On przebywa w jakiejś równoległej, wirtualnej rzeczywisości" - mówi o szefie polskiej dyplomacji białoruskie MSZ
  MSZ Białorusi nazwało w środę "egzotyczną" wypowiedź szefa MSZ Polski Radosława Sikorskiego, który w wywiadzie dla "Financial Timesa" wezwał prezydenta Alaksandra Łukaszenkę do pokojowego przekazania władzy.
 • Jacek Rostowski
  Minister finansów Jacek Rostowski nie weźmie udziału w poniedziałkowym posiedzeniu eurogrupy. Polski minister został zaproszony na posiedzenie przez przewodniczącego grupy Jean-Claude'a Junckera.