• WTO przyjęła Rosję w swe szeregi
  Światowa Organizacja Handlu (WTO) przyjęła formalnie w piątek Rosję na swego członka. Na członkostwo w tym światowym klubie handlowym Moskwa czekała 18 lat. Była największa gospodarką pozostającą poza WTO.
 • Miedwiediew: Rosja gotowa uczestniczyć w pomocy dla eurolandu
  Rosja jest gotowa zaangażować się w program pomocy dla strefy euro poprzez MFW - powiedział w czwartek po szczycie UE-Rosja prezydent Dmitrij Miedwiediew. W interesie Rosji jest zachowanie euro, a 41 proc. jej rezerw jest właśnie w tej walucie - mówił.
 • PE chce nowych wyborów parlamentarnych w Rosji
  PE wezwał władze Rosji do przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych, do których dopuszczeni zostaliby wszyscy kandydaci rosyjskiej opozycji. Przebieg wyborów pokazał, że Rosja nie spełnia standardów - brzmi przyjęta w środę rezolucja ws. szczytu UE-Rosja.
 • Rosyjski ekonomista: Europa powinna przyjąć Rosję do Unii
  Europa powinna bardziej otworzyć się na Rosję stwarzając jej realną perspektywę przyjęcia do Unii Europejskiej - przekonuje na łamach poniedziałkowego "Washington Post" rosyjski ekonomista i opozycyjny polityk Władisław Inoziemcew.
 • Według rosyjskiego dziennika "Kommiersant", o przyszłości tarczy antyrakietowej zdecydują rozmowy w Soczi
  Spotkanie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa z kierownictwem NATO w Soczi może być decydujące dla losów rozmów między Moskwą i Sojuszem na temat budowy wspólnego systemu obrony przeciwrakietowej - ocenia w poniedziałek dziennik "Kommiersant".
 • Rosyjski dyplomana ostrzega: Będzie odpowiedź na tarczę
  Projekt tarczy antyrakietowej ma szanse na sukces wyłącznie, jeśli będzie realizowany z Rosją - oznajmił stały przedstawiciel tego kraju przy NATO Dmitrij Rogozin. Zapowiedział, że w przeciwnym wypadku będzie odpowiedź na rozmieszczenie elementów tarczy w Polsce.
 • Przygotowywana przez Polskę strategia relacji UE-Rosja ma ujrzeć światło dzienne we wrześniu lub październiku
  Warszawa przygotowuje strategiczny dokument dotyczący dalszego rozwoju stosunków Unii Europejskiej z Moskwą - informuje we wtorek "Niezawisimaja Gazieta", zapowiadając rozpoczynające się 1 lipca półroczne przewodnictwo Polski w UE.
 • Puste półki w białoruskich sklepach
  Ministrowie finansów państw Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej (EaWG) zatwierdzili przekazanie Białorusi kredytu w wysokości 3 mld dolarów z funduszu rezerw organizacji - poinformował w sobotę rzecznik premiera Rosji Dmitrij Pieskow.
 • Szef rosyjskiego MSZ krytykuje Zachód: ONZ nie dała mandatu do obalenia reżimu Kadafiego
  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow skrytykował w piątek w Berlinie wspólny artykuł przywódców USA, Wielkiej Brytanii i Francji, którzy wyrazili determinację, by doprowadzić do upadku reżimu Muammara Kadafiego w Libii.
 • Unia Europejska oferuje Rosji pomoc po zamachu
  Komisja Europejska zaoferowała wsparcie techniczne rosyjskim władzom po zamachu bombowym na lotnisku Domodiedowo w Moskwie. Szef KE Jose Barroso i przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy potępili atak i wyrazili współczucie rodzinom ofiar.