• Syryjski reżim wymordował tysiące ludzi
  Podczas represji z jakimi spotykają się w Syrii wystąpienia przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada zginęło ponad 3,5 tys. ludzi - twierdzi ONZ. Tyran rzuca przeciw obywatelom czołgi i snajperów.
 • Sytuacja w Syrii jest "katastrofalna" - mówią sami Syryjczycy
  Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do swoich obywateli w Syrii o natychmiastowe opuszczenie tego kraju ze względu na przemoc, z jaką spotyka się tam ruch protestu przeciw władzom. O wstrzymanie przemocy zaapelowały do Syrii kraje Zatoki Perskiej.
 • Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła krwawe represje w Syrii
  Rada Bezpieczeństwa ONZ "potępiła" w środę krwawe represje, których dopuszcza się rząd Syrii na ludności cywilnej, i zaapelowała o natychmiastowe wstrzymanie aktów przemocy.
 • Uzgodniono oświadczenie potępiające Syrię
  Rada Bezpieczeństwa ONZ osiągnęła w środę kompromis w sprawie tekstu oświadczenia potępiającego łamanie praw człowieka i używanie siły przeciwko cywilom przez władze Syrii - poinformowali dyplomaci.
 • Protest syryjiej opozycji w Damaszku
  Państwa unijne osiągnęły w środę zgodę w sprawie objęcia sankcjami wobec Syrii czterech firm syryjskich związanych z wojskiem i reżimem oraz siedmiu osób, w tym trzech Irańczyków - podali dyplomaci w Brukseli.
 • Syryjscy internauci zaatakowali profil PE
  Profil Parlamentu Europejskiego na Facebooku stał się w nocy z wtorku na środę celem ataku zwolenników prezydenta Syrii Baszara el-Asada w chwili, gdy UE objęła sankcjami 13 członków władz syryjskich, w tym brata prezydenta, Mahera.
 • Prorządowa demonstracja w Syrii
  Rada Praw Człowieka ONZ na nadzwyczajnej sesji w Genewie potępiła w piątek Syrię za krwawe tłumienie pokojowych protestów i zażądała wysłania do tego kraju misji w celu przeprowadzenia śledztwa w sprawie łamania praw człowieka przez syryjskie władze.