• Unia martwi się o Węgry
  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso apelował podczas ostrej środowej debaty o ochronę demokracji na Węgrzech. Premier tego kraju Viktor Orban obiecał eurodeputowanym, że problemy między Brukselą a Budapesztem mogą zostać szybko rozwiązane.
 • Rompuy: Skończyliśmy negocjacje ws. umowy z Ukrainą
  Ukraina i Unia Europejska zakończyły negocjacje nad umową stowarzyszeniową - ogłosił w poniedziałek przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, przemawiając na szczycie Ukraina-UE w Kijowie.
 • Treść traktatu budzi kontrowersje
  Są pierwsze wiadomości o treści traktatu międzynarodowego. Kraje spoza euro, które podpiszą nową umowę, będą musiały respektować jej zasady z dniem wejścia do euro, chyba że same zdecydują się na to wcześniej. Brytyjczycy już biją na alarm i nie wykluczają procesu.
 • Ekonomiści krytykują Unię: Komedia euro
  Brytyjscy analitycy mówią wprost co myślą, o unijnym szczycie. Ich zdaniem decyzje z Brukseli to "komedia", a rozwiązania, które przyjęto wkrótce brutalnie zweryfikują rynki.
 • Barroso w PE: Polska prezydencja spełniła nasze oczekiwania
  Polska prezydencja spełniła nasze oczekiwania, podtrzymała duch partnerstwa w instytucjach europejskich oraz w państwach członkowskich UE - ocenił w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
 • Szwecja jest skłonna pożyczyć Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu (MFW) 100 mld koron (ok. 11 mld euro) - poinformował prezes Szwedzkiego Banku Narodowego Stefan Ingves na czwartkowym posiedzeniu parlamentarnej komisji finansów.
 • Stan polskiego kolejnictwa wciąż jest niski
  Specjalny doradca wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Siima Kallasa Meglena Kuneva, zachęca polskich pasażerów do wnoszenia skarg na przewoźników. Kuneva zaznaczyła, że stan naszego transportu publicznego polepsza się, ale jest jeszcze co poprawiać. A najskuteczniej można to zrobić właśnie poprzez skargi.
 • Miedwiediew: Rosja gotowa uczestniczyć w pomocy dla eurolandu
  Rosja jest gotowa zaangażować się w program pomocy dla strefy euro poprzez MFW - powiedział w czwartek po szczycie UE-Rosja prezydent Dmitrij Miedwiediew. W interesie Rosji jest zachowanie euro, a 41 proc. jej rezerw jest właśnie w tej walucie - mówił.
 • Zgoda na 500 mln euro na pomoc dla biednych mieszkańców Unii
  Ministrowie rolnictwa Unii Europejskiej ostatecznie przyjęli w czwartek program pomocy dla najuboższych mieszkańców UE. Pomoc do 2014 r. wyniesie 500 mln euro, ale w wyniku niemiecko-francuskiego kompromisu nie będzie kontynuowana po tej dacie.
 • PE chce nowych wyborów parlamentarnych w Rosji
  PE wezwał władze Rosji do przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych, do których dopuszczeni zostaliby wszyscy kandydaci rosyjskiej opozycji. Przebieg wyborów pokazał, że Rosja nie spełnia standardów - brzmi przyjęta w środę rezolucja ws. szczytu UE-Rosja.