• Banknoty po 50 złotych
  Niewykluczone, że wkrótce powstanie zupełnie nowy rodzaj banków – kasy oszczędnościowo-budowlane. Inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie zapowiedzieli w minionym tygodniu senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. I niewykluczone, że podpisze się pod nią również Platforma Obywatelska. – Jeżeli projekt zyska pozytywną rekomendację Ministerstwa Finansów, to jesteśmy gotowi go poprzeć – deklaruje Kazimierz Kleina, senator PO. I przypomina, że prace nad kasami trwały już w poprzedniej kadencji.
 • Polskie pieniądze
  Styczeń to dobry czas na wdrażanie nowych planów. Jeśli w domowym budżecie mamy jakieś wolne środki, to warto pomyśleć o ich pomnożeniu. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie założenie lokaty. Co prawda, niskie stopy procentowe powodują, że odsetki naliczane przez banki nie są obecnie – delikatnie mówiąc – najwyższe, mimo to jednak lepiej zarobić np. 3% w skali roku niż nic.
 • Stabilność i komfort dla klienta, to zdecydowane zalety lokat na kilka lat. Powierzając bankowi swoje oszczędności na dłuższy okres, możemy liczyć na podwyższone oprocentowanie, a co za tym idzie - lepsze zyski. Sprawdźmy szczegóły.
 • Kobieta ze skarbonką
  Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej aktualnym ofertom kont oszczędnościowych. Szukają rachunku, na który comiesięczne wpłacanie 500 zł będzie najbardziej opłacalne. Jeśli więc planujesz rozpocząć regularne odkładanie pieniędzy lub chcesz zmienić swój dotychczasowy produkt oszczędnościowy, koniecznie zapoznaj się z najnowszym rankingiem kont oszczędnościowych.
 • złoty złotówki monety bilon pieniądze
  Coraz ięcej ludzi chce samemu odkładać na emeryturę, jednak wiele instytucji finansowych nnie informuje klientów o ryzyku związanym z produktami, które polecają. Dlatego też KNF i UOKiK rozpoczynają wielką kampanię, by ostrzec ludzi przed niebezpiecznymi formami odkładania na przyszłość.
 • Koniec antybelkowych lokat
  Nadzór finansowy wygrał wojnę z bankami. Instytucje finansowe wycofały się z lokat, które pozwalały uniknąć podatku Belki. Komisja Nadzoru Finansowego tłumaczy, że musiała bankom zakazać tego produktu, bo wojna między instytucjami zagrażała systemowi bankowemu w Polsce.
 • Polacy nie wierzą rządowi. Nie chcą obligacji
  Polacy nie wierzą resortowi finansów i ani myślą inwestować w rządowe papiery. Wolą powierzyć pieniądze bankom komercyjnym, które oferują znacznie lepsze warunki oszczędzania