• Rurociąg, zdjęcie ilustracyjne
  Chny uznały, że dość już kupowania zagranicznego gazu. Dlatego Pekin stawia na paliwo z łupków. Władze zapowiadają, że chcą w ciągu pięciu lat rozpocząć wydobycie gazu, potrzebują jednak do tego celu zagranicznego know-how.
 • Rurociąg, zdjęcie ilustracyjne
  Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił raport o zasobach polskiego gazu łupkowego.Zasoby są dużo mniejsze, niż szacowali amerykańscy eksperci. Zdaniem polskich naukowców to i tak wystarczy, by zaspokoić polskie potrzeby przez kilkadziesiąt lat.
 • W Rogitach pod Braniewem rozpoczął się pierwszy w woj. warmińsko-mazurskim odwiert poszukiwawczy złóż gazu łupkowego - poinformował w środę Tomasz Gryżewski z kanadyjskiej firmy Talisman Energy, globalnego producenta ropy naftowej i gazu.
 • Rozpoczęły się wiercenia gazu łupkowego
  Spółka Chevron Polska Energy Resources rozpoczęła w Polsce wiercenie otworów w poszukiwaniu gazu łupkowego. Pierwszy otwór znajduje się w gminie Leśniowice, w powiecie chełmskim - poinformował PAP Chevron.
 • PKN Orlen będzie chce się podzielić z partnerami
  PKN Orlen rozważa kontynuację projektu wydobycia gazu łupkowego we współpracy z partnerem, prowadzi w tej sprawie rozmowy - powiedział dziennikarzom Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.
 • Polska może być europejskim liderem gazu z łupków
  Polska jest krajem, w którym poszukiwania gazu z łupków są najbardziej zaawansowane we Europie, a jej doświadczenia będą mieć ogromne znaczenie dla wydobycia tego surowca w innych regionach kontynentu - mówili uczestnicy sobotniej konferencji w Krakowie.
 • Partnerstwo w gazie łupkowym to już nie fikcja
  PKN Orlen uzgodnił z kanadyjskim koncernem EnCana warunki porozumienia o współpracy przy poszukiwaniach i wydobyciu gazu łupkowego. Polska spółka zyska dostęp do złóż surowca w USA - informuje "Rzeczpospolita".
 • Wydobycie gazu łupkowego nie spowodujue trzesięnia ziemi
  Proces szczelinowania hydraulicznego nie może wywoływać zjawisk sejsmicznych; trzęsienia ziemi z powodu poszukiwaniu gazu z łupków w Polsce nie będzie - powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceminister środowiska Henryk Jezierski.
 • Wydobywać gaz nauczą nas Pakistańczycy?
  Assim Hussain, minister ropy i surowców naturalnych Pakistanu przyjechał do Polski. Będzie rozmawiał o możliwościach wydobywania gazu łupkowego. Spotkał się on w piątek z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.
 • Niemiecki europoseł chce ścisłych regulacji dot. gazu łupkowego
  Wpływowy deputowany Parlamentu Europejskiego Jo Leinen z niemieckiej partii SPD chce, aby eksploatacja złóż gazu łupkowego była ściśle regulowana.