• Eksperci: Gazociąg Północny może pracować nawet 100 lat
  Przebiegający po dnie Bałtyku Gazociąg Północny mógłby dostarczać rosyjski gaz do Niemiec i innych krajów europejskich nawet przez 100 lat - ocenili w poniedziałek w Berlinie eksperci konsorcjum Nord Stream, które buduje gazociąg.
 • Dyrektor Nord Streamu: Obniżenie głębokości gazociągu możliwe
  Obniżenie głębokości przebiegu Gazociągu Północnego już po rozpoczęciu jego eksploatacji będzie technicznie możliwe, jeżeli w przyszłości zajdzie taka konieczność - powiedział w poniedziałek w Berlinie dyrektor konsorcjum Nord Stream ds. technicznych Dirk von Ameln.
 • Eksperci ostrzegają. Rosyjski pomysł uderzy w Polskę
  Eksperci nie mają złudzeń. Gazociąg Północny oznacza wielkie problemy Polski i Europy. Nasz kraj straci na tym fortunę, bo Polskę ominą pieniądze za transfer paliwa.
 • Angela Merkel
  Polacy boją się, że niemiecko rosyjska rura na dnie Bałtyku zablokuje dostęp największych statków do polskich portów. W sprawie zabrała wreszcie głos kanclerz Angela Merkel.
 • Rybacy domagają się odszkodowań od konsorcjum budującego gazociąg Nord Stream
  Już jedna trzecia armatorów polskich jednostek rybackich ubiega się o odszkodowania od spółki Nord Stream. Chodzi o utrudnienia w połowach w związku z budową Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku.
 • Polska idzie na wojnę z Rosją. O gazociąg
  Rosyjskie media dziś rano obiegła sensacyjna wiadomość, że Warszawa idzie n wojnę z Moskwą o Gazociąg Północny. Bruksela jednak dementuje te plotki. Według rzeczniczki Komisji Europejskiej Polska nie prosiła Brukseli o interwencję i nie ma zamiaru zmieniać trasy Nord Stream.