• Gazprom przykręca Polsce kurer. PGNiG interweniuje
  Rosyjska firma nagle zmniejszyła dostawy gazu do Polski. PGNiG zażądał od Gazpromu wyjaśnień. Na razie jednak Moskwa milczy. Polski monopolista zapewnia jednak, że na razie paliwa Polsce nie zabraknie.
 • Polski koncern idzie na wojnę z Gazpromem
  Polski koncern uważa, że za dużo płaci za rosyjski gaz. Dlatego chce, by warunkami polsko - rosyjskiej umowy zajął się trybunał w Sztokholmie. Firma liczy na zwycięstwo i wielką obniżkę cen.
 • Nie będzie tańszego gazu?
  Negocjacje pomiędzy PGNiG a Gazpromem ws. nowych warunków cenowych na gaz importowany do Polski weszły w decydującą fazę. Jeżeli nie uda się wypracować porozumienia do końca października, PGNiG złoży wniosek do sądu arbitrażowego - poinformowała PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. Strona rosyjska: nie negocjujemy. To tylko konsultacje.
 • Czy PGNiG czeka arbitraż?
  Poczekajmy na wynik rozmów PGNiG z Gazpromem ws. obniżenia ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Jeśli nie będzie efektu, pozostaje rozwiązanie sprawy przed sądem arbitrażowym - poinformował PAP podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski.
 • Pierwszy gaz z łupków popłynie już w sierpniu
  PGNiG uruchamia próbne wydobycie gazu łukowego na Pomorzu. Szykuje się przełom w poszukiwaniach tego surowca w Polsce, rosną też szansę na jego przemysłowe wydobycie - stwierdza "Rzeczpospolita".
 • Monopolista na celowniku UOKiK
  UOKiK bierze się za kolnego monopolistę. Tym razem na celowniku urzędników znalazł się gazowy gigant. Kontrolerzy sprawdzą, czy firma nie wykorzystuje swej pozycji na rynku do narzucania niekorzystnych umów klientom.
 • Na wydobyciu gazu łupkowego w Polsce Amerykanie mogą "połamać sobie zęby"
  Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski ocenia na łamach "Pulsu Biznesu", że bez nowych ram prawnych w Polsce poszukujący u nas gazu łupkowego Amerykanie "połamią sobie zęby".
 • Monopolista się spóźnił. Podwyżek gazu nie będzie
  Państwowy monopolista miał chrapkę na nasze pieniądze. Będzie jednak musiał obejść się smakiem. jego pracownicy zawalili sprawę i nie zdążyli dogadać się z URE w sprawie podwyżek. To oznacza, że na razie nie będziemy płacić więcej za gaz.
 • Polska idzie na wojnę z Gazpromem
  Płacimy Rosjanom za gaz najwięcej w Europie. PGNiG chce więc pozwać Gazprom do sądu, by renegocjować ceny. Polski monopolista szuka jednak innych sposobów, by skłonić Rosjan do obniżenia rachunków.
 • Tutaj szukają gazu łupkowego. "Jest optymistycznie"
  Czy gaz łupkowy to przyszłość? Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski ocenił 2010 rok pod względem poszukiwań tego surowca dla jego spółki jako "optymistyczny, ale cały czas w analizach". Dodał, że do marca zakończy się odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego w Lubocinie.