• Dyrektor Nord Streamu: Obniżenie głębokości gazociągu możliwe
  Obniżenie głębokości przebiegu Gazociągu Północnego już po rozpoczęciu jego eksploatacji będzie technicznie możliwe, jeżeli w przyszłości zajdzie taka konieczność - powiedział w poniedziałek w Berlinie dyrektor konsorcjum Nord Stream ds. technicznych Dirk von Ameln.
 • Polska będzie Kuwejtem Europy
  Polska stanie się europejskim Kuwejtem? Taką wizję snuje prestiżowy tygodnik ekonomiczny. Zdaniem jego analityków, ukryte są u nas gigantyczne zasoby, które zamienią kraj w prawdziwą potęgę gazową
 • Premier o Lotosie: Wszystkie oferty brane pod uwagę
  W sprawie kupna Grupy Lotos wszystkie oferty będą brane pod uwagę, ale nie należy spodziewać się jakiejkolwiek decyzji przed 2012 r. - poinformował we wtorek premier Donald Tusk, odnosząc się do zainteresowania Rosjan tą spółką.
 • Premier o Lotosie: Wszystkie oferty brane pod uwagę
  W sprawie kupna Grupy Lotos wszystkie oferty będą brane pod uwagę, ale nie należy spodziewać się jakiejkolwiek decyzji przed 2012 r. - poinformował we wtorek premier Donald Tusk, odnosząc się do zainteresowania Rosjan tą spółką.
 • Ocena zasobów gazu łupkowego w Polsce - najwcześniej za 2 lata. Wydobycie - za 10 lat
  Najwcześniej za dwa lata będziemy w stanie ocenić wielkość zasobów gazu łupkowego, a jeśli wyniki poszukiwań będą obiecujące, to za około 10 lat mogłoby ruszyć jego wydobycie - uważa przewodniczący Rady Nadzorczej PGNiG prof. Stanisław Rychlicki.
 • Gazprom: Unia zadowolona z umowy gazowej
  Służba prasowa Gazpromu poinformowała, że komisarz ds. energii Gunther Oettinger w imieniu Komisji Europejskiej (KE) we wtorek wyraził zadowolenie z przebiegu i wyników rosyjsko-polskich rozmów o współpracy w sferze gazowej.
 • Bruksela walczy z rządem. W interesie Polski
  Dlaczego Bruksela chce dostać umowę gazową? Komisja Europejska tłumaczy, że to w polskim interesie jest przesłanie dokumentu. Jeśli rząd i spółka Gaz-System tego nie zrobią, to grożą nam gigantyczne kary, na które złożą się wszyscy podatnicy. Do tego, dzięki wprowadzeniu unijnych przepisów rynek gazowy nie będzie opanowany przez Gazprom.
 • Porozumienie gazowe z Rosją w ciągu paru dni
  Porozumienie międzyrządowe z Rosją ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski zostanie podpisane w ciągu najbliższych dni - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe resortu gospodarki. Dodało, że zniesiono w nim klauzulę zakazującą reeksportu rosyjskiego gazu.
 • Rząd przyjął aneks do umowy gazowej z Rosją
  Rząd zaakceptował we wtorek aneks do porozumienia z Rosją ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
 • Polska idzie na wojnę z Rosją. O gazociąg
  Rosyjskie media dziś rano obiegła sensacyjna wiadomość, że Warszawa idzie n wojnę z Moskwą o Gazociąg Północny. Bruksela jednak dementuje te plotki. Według rzeczniczki Komisji Europejskiej Polska nie prosiła Brukseli o interwencję i nie ma zamiaru zmieniać trasy Nord Stream.