• Nic nie wskazuje na to, by cena benzyny miała wzrosnąć - twierdzi premier Donald Tusk
  Wypłacalność i zaufanie do Polski jest ważniejsze od obniżki akcyzy na paliwa - ocenił premier Donald Tusk. Odniósł się m.in. do słów wicepremiera Waldemara Pawlaka, który mówił w środę, że to "dobry moment" na czasowe obniżenie akcyzy na benzynę.
 • Tusk mówi, gdzie bije energetyczne serce Polski
  Północ Polski staje się energetycznym sercem kraju - powiedział w Gdańsku premier Donald Tusk, który oglądał nowe instalacje rafinerii Grupy Lotos. Zapowiedział, że we wrześniu-październiku będzie wiadomo, jakie jest zainteresowanie prywatyzacją spółki.
 • Nie ma powodów, żeby odmawiać Rosji możliwości inwestowania w Polsce
  Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie "nie" inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji - powiedział premier Donald Tusk w poniedziałek podczas konferencji prasowej w gdańskiej rafinerii Grupy Lotos.
 • Tusk w rafinerii: Polska staje się samowystarczalna
  Jeśli chodzi o przerób ropy naftowej, Polska staje się samowystarczalna - powiedział w poniedziałek w Gdańsku premier Donald Tusk przy okazji wizyty w rafinerii Grupy Lotos.
 • Kamień węgielny pod budowę gazoportu. Będzie premier
  Premier Donald Tusk i minister skarbu Aleksander Grad wezmą w środę udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod terminal LNG w Świnoujściu. Minister będzie także uczestniczył w inauguracji Europejskiego Centrum Szkoleniowego LNG w Akademii Morskiej w Szczecinie.
 • PiS apeluje do szefa rządu o obniżkę marży na paliwa
  Posłowie PiS zaapelowali we wtorek do premiera Donalda Tuska, by spotkał się z szefami koncernów paliwowych i przedyskutował z nimi możliwość obniżki marży. "Panie premierze, kiedy pan ostatni raz sam tankował samochód?" - pytali szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, wiceszefowa partii Beata Szydło i poseł Adam Hofman.