• Papandreu: Nie stanę na czele rządu koalicyjnego
  Premier Grecji Jeorjos Papandreu zapowiedział w niedzielę, że nie stanie na czele nowego koalicyjnego rządu. Do porozumienia z opozycją w sprawie rządu jedności narodowej może nawet jeszcze w niedzielę - poinformowało w oświadczeniu biuro premiera.
 • Papandreu ustąpi może już w nocy
  Premier Grecji Jeorjos Papandreu zrezygnuje ze stanowiska, być może już w niedzielę w nocy, jak tylko zostanie zawarte porozumienie w sprawie rządu jedności narodowej - poinformował w niedzielę starszy rangą członek partii premiera PASOK.
 • Silvio Berlusconi
  Grupa G20 - największe rozwinięte i wschodzące gospodarki świata - okazała się bezsilna w obliczu taktycznych gier dwóch europejskich premierów: Silvio Berlusconiego i Jeorjosa Papandreu - napisał w sobotnim komentarzu "Financial Times".
 • Premier Grecji
  Negocjacje w sprawie nowego rządu koalicyjnego w Grecji rozpoczną się wkrótce - oświadczył w sobotę premier Grecji Jeorjos Papandreu po spotkaniu z prezydentem Karolosem Papuliasem.
 • Premier Papandreu
  Grecki parlament udzielił w nocy wotum zaufania socjalistycznemu rządowi premiera Jeorjosa Papandreu. Wcześniej premier zapowiedział wolę prowadzenia rozmów o utworzeniu rządu tymczasowego i zapewnił, że jest gotów podać się do dymisji.
 • Zamieszanie w Grecji. Referendum jednak nie będzie?
  Premier Grecji gra o przetrwanie. Zaproponował opozycji stworzenie wielkiego, koalicyjnego rządu. Gabinet funkcjonowałby do przedterminowych wyborów. Jednocześnie zapowiedział, że w razie zgody opozycji, zrezygnuje z pomysłu rozpisania referendum.
 • Greccy posłowie protestują
  Greccy ministrowie sprzeciwiają się pomysłowi referendum w sprawie kolejnej transzy pomocy dla Grecji i nawołują do przyspieszonych wyborów. Jutro miało się odbyć głosowanie o wotum zaufania dla rządu. Premier Papandreu zwołał nadzwyczajne posiedzenie - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Włochy muszą oszczędzać. Inwestorzy nie wierzą w Grecję
  Albo Berlusconi zacznie naprawdę oszczędzać, albo kraj stanie na krawędzi bankructwa. Dług Rzymu wynosi 120 proc. PKB. Inwestorzy są przekonani, że Grecja nie zdoła uniknąć bankructwa, a jej upadek pociągnie także Włochy.
 • Papandreu apeluje o szybką decyzję
  Premier Grecji Jeorjos Papandreu zaapelował do państw strefy euro i MFW o szybką decyzję w sprawie nowego programu ratunkowego dla jego kraju, aby umożliwić mu wdrożenie głębokich reform.
 • Szczyt UE obiecuje dalsze finansowanie Grecji
  Przywódcy UE udzielą dalszej pomocy Grecji i zrobią wszystko, co konieczne, by zapewnić stabilność eurolandu. Nowy plan pomocy dla Grecji ma być gotowy w lipcu; ma w nim uczestniczyć sektor prywatny - brzmią ustalenia pierwszego dnia szczytu w Brukseli.