• Elektroniczny papieros
  Wprowadzane zmiany w prawie oraz edukacja prozdrowotna powinny doprowadzić do tego, by w 2030 r. liczba palących Polaków była mniejsza niż 5 proc. Obecnie odsetek ten wynosi 24 proc. - podkreślali eksperci - uczestnicy debaty zorganizowanej z okazji Światowego Dnia bez Papierosa.
 • Mężczyzna pali papierosy
  Palenie papierosów przez pracowników negatywnie wpływa na funkcjonowanie firmy i przynosi straty finansowe - oceniali uczestnicy konferencji "Czy stać nas na palenie w pracy?". Wskazywali, że palacze pracują mniej niż niepalący.
 • Papierosy
  Spada liczba palaczy papierosów w Polsce, ale w zbyt małym tempie. Zwiększa się natomiast przemyt wyrobów tytoniowych do naszego kraju – wynika ze sprawozdania Ministerstwa Zdrowia, przedstawionego podczas sejmowej Komisji Zdrowia.
 • Mężczyzna pali papierosa
  Dzięki skutecznej akcji antynikotynowej zmalała nie tylko liczba palących Polaków, ale i liczba zgonów na choroby związane z paleniem. Wciąż zostaje jednak dużo do zrobienia – przypomina z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia prof. Witold Zatoński.
 • Papierosy
  W latach 90. XX wieku Polacy wypalali rocznie 100 miliardów papierosów, teraz - około 40 miliardów - mówił prof. Witold Zatoński, podczas prezentacji raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o globalnej epidemii palenia.
 • Chory mężczyzna
  Liczba zgonów spowodowanych paleniem tytoniu wynosi w Polsce blisko 67 tys. rocznie; palenie wciąż jest dużym wyzwaniem dla polskiego społeczeństwa i państwa - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.
 • Rzucić palenie papierosów
  Co trzeci palacz w Polsce deklaruje, że chce zerwać z nałogiem. Jest okazja do wprowadzenia zapowiedzi w życie, bo dziś obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W Polsce papierosy pali około 9 milionów osób, w tym aż 3,5 miliona kobiet.
 • Bierne palenie papierosów
  "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej. Nie pal. Nie truj" - to hasło kampanii społecznej realizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną z okazji obchodzonego dziś, 19 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia. Jej symbolem są płuca "uwędzone" dymem tytoniowym, które nie nadają się już do zdrowego i długiego życia.
 • Mężczyzna chce zapalić papierosa
  Palenie tytoniu to przewlekła nawracająca choroba, którą trzeba leczyć. Jest ku temu okazja - jutro, 19 listopada, przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia.
 • Papierosy
  Walka z przemytem papierosów - to główne hasło obchodzonego 31 maja Światowego Dnia Bez Tytoniu. Oprócz tego eksperci ONZ opowiadają się za zmniejszaniem konsumpcji wyrobów tytoniowych i uświadamianiu, jak groźne są one dla zdrowia.