• Chory w szpitalu
  Zgodnie ze statystykami Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), na bardzo zły stan uzębienia narzeka 16 proc. palaczy, którzy aż 4 razy częściej niż osoby niepalące zapadają na choroby jamy ustnej. Stany zapalne dziąseł i języka, suchość w ustach, a nawet nowotwory – to tylko niektóre z nich. Co tak naprawdę dzieje się w ustach palacza i jakich dolegliwości możemy uniknąć, jeśli pożegnamy się z nałogiem?
 • Co powoduje raka krtani?
  Powoduje 12 różnych typów raka i połowę zgonów z powodu choroby nowotworowej. Mamy wpływ na to, jak bardzo może nam zagrażać.
 • Komórka rakowa
  Do tej pory rak płuca przodował wśród nowotworów złośliwych dotykających głównie mężczyzn. Panie zaś umierały przede wszystkim z powodu raka piersi. Jak wynika z najnowszych badań, sytuacja się zmieniła.
 • E-papieros i papieros tradycyjny
  Badania naukowe jednak potwierdziły obawy Światowej Organizacji Zdrowia - elektroniczne papierosy są bardziej rakotwórcze od tradycyjnych. Uczeni porównali tytoniowe papierosy i e-papierosy pod kątem stężenia groźnych substancji powodujących raka.
 • Papierosy
  Prawie 24 miliardy dolarów odszkodowania ma zapłacić amerykański koncern tytoniowy RJ Reynolds. To orzeczenie sądu na Florydzie. Pozew w tej sprawie złożyła żona palacza, który zmarł na raka płuc w 1996 roku.
 • WHO ocenia że palenie papierosów jest główną przyczyną zgonów, którym można zapobiec
  Co roku z powodu palenia (także biernego) papierosów na świecie umiera 6 milionów osób. Tym śmierciom można zapobiec. Jaki pomysł na walkę z papierosami mają eksperci?
 • Palenie albo zęby - wybór należy do ciebie
  Po zębach ich poznacie. Kogo? Oczywiście palaczy. Papierosy nie tylko powodują raka, ale również niszczą uzębienie. Zobacz, jakie spustoszenie mogą uczynić w twoich ustach.
 • Rak płuca rozwija się coraz głębiej
  Zmiany w technologii produkcji papierosów sprawiły, że rak płuca rozwija się dziś w miejscach, w których trudniej go wykryć w badaniu rtg. Pewne nadzieje wiąże się z wykorzystaniem do jego diagnostyki niskodawkowej tomografii komputerowej - uważają eksperci.
 • Zgaś papierosa, bo szkodzisz dziecku!
  Wydawać by się mogło, iż nikt nie wątpi, że dym papierosowy szkodzi, powoduje astmę, raka i wiele innych problemów ze zdrowiem. Tymczasem nie przeszkadza to Polakom, by truć nim swoje dzieci. Najnowsze badania porażają. Wynika z nich na przykład, że 20 proc. palących kobiet w ciąży pali aż do porodu.
 • Seks oralny częściej powoduje raka gardła niż papierosy
  Kto by przypuszczał, że oralny seks może być bardziej zabójczy niż papierosy. Tak wynika z badań prowadzonych pod kątem przyczyn występowania nowotworu gardła.