• W 2015 r. rząd nie podniesie akcyzy na tytoń - dowiedział się DGP. Bo okazało się, że im jest ona wyższa, tym mniej palimy. I traci na tym kasa państwa.
 • Na razie nie wygrałam z nałogiem. Jak kleję plasterki, jest OK, ale jak zdejmę, chce mi się palić. Zdejmuję, bo mi skóra czerwienieje pod nimi i jak trzymam dłużej, to lekko piecze. Z drugiej strony jak piecze, to wiem, że mi nie wolno zapalić. Na razie się nie poddam.
 • Wychodzę ze spotkania, gdy widzę, jak moje auto odjeżdża na lawecie. Rzucam się przed lawetę, negocjuję. Nic. Źle zaparkowałam, straż miejska kazała. Kolanka zaczęły mi się trząść, rączki zaczęły mi się trząść, w główce 100 proc. blondi - wszystkie szare komórki gdzieś czmychnęły. I te trzęsące się rączki jakoś tak same wymacały paczkę fajeczek i zapalniczkę. Zapaliłam, nim pomyślałam.
 • Ból odstawienia papierosów przypadł na trzeci dzień. Ja, kupka nieszczęścia od rana – rozedrgana, rozdrażniona i blisko płaczu.
 • Noc upłynęła mi na myśleniu – gdzie to nakleić? Nie chciałam, by było zbyt blisko ważnych organów. Wiem - idiotyzm, skoro przez lata ciągnęłam jak smok niemal bezrefleksyjnie.  Aż przypomniała mi się kampania społeczna sprzed lat pod tytułem „papierosy są do dupy”.  No to już wiecie…
 • Ile Polaków rocznie umiera z powodu palenia tytoniu?
  Najlepiej rzucać nałóg we współpracy z lekarzem lub terapeutą uzależnień, a w przypadku niepowodzeń próbować dalej - mówili eksperci podczas akcji zorganizowanej w Warszawie w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
 • Mobilizujące SMS-y pomogą rzucić palenie papierosów
  Telefon komórkowy ułatwia kontakt, pracę i szybką wymianę informacji, a teraz także rzucenie palenia. Naukowcy odkryli, że motywujące wiadomości tekstowe i wideo są skutecznym dopingiem w zrywaniu z nałogiem.
 • Czy jest sposób na rzucenie palenia
  "Rzucić palenie? Nie ma nic łatwiejszego - robiłem to setki razy" - powtarzał premier rządu Jej Królewskiej Mości i namiętny palacz cygar Winston Churchill. Nie jest to jednak najlepsza rada, jaką można dać palaczom w Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu...