• Konferencjia prasowa z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia
  Musimy być krajem pryncypialnym i doprowadzić do sytuacji, żeby Polska w 2030 r. była wolna od tytoniu - powiedział w czwartek w Bydgoszczy główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. Podkreślił, że papierosy powinny być ekstremalnie drogie, a podwyższona akcyza to najlepszy podatek na zdrowie.
 • Paczka papierosów
  Od 9 listopada wszystkie papierosy sprzedawane w Kanadzie będą opakowane tak samo – w brązowe pudełka, z jednolitym liternictwem, bez reklam i designerskich elementów. To zasady wprowadzane na podstawie ustawy przyjętej przez parlament jesienią 2018 roku.
 • Chory mężczyzna
  Szacuje się, że prawie 9 milionów Polaków pali codziennie papierosy; rocznie 60 tys. osób umiera z powodu chorób odtytoniowych – alarmuje w Światowym Dniu Bez Papierosa, obchodzonym 31 maja, Ministerstwo Zdrowia.
 • Mózg
  Palacze bardziej niż osoby niepalące narażeni są na chorobę niedokrwienną serca, zawał, zaburzenia pracy serca i nadciśnienie tętnicze – podkreślają lekarze w związku z obchodzonym 31 maja Światowym Dniem Bez Tytoniu.
 • Papieros i tabletka
  Ważne wskazanie, nie tylko dla pacjentów, ale również dla lekarzy. Niektóre składniki dymu tytoniowego mogą wchodzić w interakcję z wieloma lekami. Dotyczy to nie tylko samych palaczy, ale również dzieci narażonych na wdychanie dymu tytoniowego.
 • Chory w szpitalu
  Zgodnie ze statystykami Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), na bardzo zły stan uzębienia narzeka 16 proc. palaczy, którzy aż 4 razy częściej niż osoby niepalące zapadają na choroby jamy ustnej. Stany zapalne dziąseł i języka, suchość w ustach, a nawet nowotwory – to tylko niektóre z nich. Co tak naprawdę dzieje się w ustach palacza i jakich dolegliwości możemy uniknąć, jeśli pożegnamy się z nałogiem?
 • Papierosy
  Spada liczba palaczy papierosów w Polsce, ale w zbyt małym tempie. Zwiększa się natomiast przemyt wyrobów tytoniowych do naszego kraju – wynika ze sprawozdania Ministerstwa Zdrowia, przedstawionego podczas sejmowej Komisji Zdrowia.
 • Papieros w popielniczce
  Niektóre składniki dymu tytoniowego mogą wchodzić w interakcję z wieloma lekami. U palaczy lub osób zrywających z nałogiem może to powodować zmianę stężenia leków w organizmie – ostrzega prof. Andrzej Stańczak z Zakładu Farmacji Szpitalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
 • Papierosy
  Podobno ilu byłych palaczy, tyle sposobów na rzucenie tego strasznego nałogu. Czym palenie różni się od innych uzależnień, a w czym jest do nich podobne? Jak wpływa nie tylko na nas, ale i na osoby w naszym otoczeniu?
 • Papierosy
  Resort finansów nie podniósł akcyzy na papierosy, ale na nowo skalkulował średnią cenę, od której się ją nalicza. Efekt: podwyżki.